جایزه بوکر به مارگارت اتوود و اواریستو رسید

فرهنگی
جایزه بوکر به مارگارت اتوود و اواریستو رسید

خبرآنلاین: پس از نوبل ادبیات تکلیف یکی دیگر از جوایز معتبر ادبی هم مشخص شد. جایزه بوکر به مارگارت اتوود و برناردین اواریستو رسید.

مارگارت اتوود در هشتاد سالگی با رمان مشهور و پرفروش «وصایا» نامزد دریافت بوکر شده بود. «وصایا» ادامه رمان «سرگذشت ندیمه»‌ است. اتوود سال ۱۹۸۶ هم با رمان «سرگذشت ندیمه» برنده جایزه بوکر شده بود و این دومین جایزه بوکر در کارنامه او است.

در کنار اتوود برناردین اواریستو نویسنده کمتر شناخته‌شده انگلیسی است. او نخستین زن سیاه‌پوستی شد که جایزه بوکر می‌گیرد. اواریستو با رمان «دختر، زن، دیگران» نامزد و برنده جایزه بوکر ۲۰۱۹ شد.

هدیه نقدی جایزه ادبی بوکر مبلغ ۵۰ هزار پوند است که امسال بین اتوود و اواریستو تقسیم می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 8 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خاطره جالب مهران مدیری از اولین تئاترش خاطره جالب مهران مدیری از اولین تئاترش
فرهنگی
مهران مدیری: سال ۱۳۶۳ بیسیم زدند، مرا بردند و ۶، ۷ ساعت کتک زدند...
نگاه یکجانبه «سینما آی‌فیلم» به‌فیلم‌های روی پرده نگاه یکجانبه «سینما آی‌فیلم» به‌فیلم‌های روی پرده
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، مرجان فاطمی | برنامه «سینما آی‌فیلم» با شعار «نگاهی دقیق‌تر به یکی از فیلم‌های درحال اکران سینمای ایران» به میدان آمده و اساسا قرار است مخاطبان را با حال و هوای فیلم‌های روی پرده آشنا کند. با این شعار، انتظار داریم که یا فقط فیلم‌های درجه یک…...
توضیح درباره حذف اطلاعات سینمای قبل از انقلاب توضیح درباره حذف اطلاعات سینمای قبل از انقلاب
فرهنگی
سینما دیلی: با مراجعه به سایت دایره المعارف سینمای ایران مشخص شد نه تنها اطلاعات فیلم‌های قبل از انقلاب و عوامل آنها حذف شده، حتی اطلاعات فیلم‌های بعد از انقلاب و بسیاری از عوامل این فیلم‌ها نیز از سایت حذف شده است؛ مثلا در صفحه مربوط به فیلم «باشو غریبه…...

پاسخ دهید