کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۲۱۸
تاریخ خبر:

تکلیف واگن‌های وارداتی مترو از چین چه شد؟

تکلیف واگن‌های وارداتی مترو از چین چه شد؟

تأیید فنی واگن‌ها توسط وزارت کشور انجام شده است

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران درخصوص آخرین وضعیت واگن‌های مترو که قرار است از چین وارد شود، گفت: «تأیید فنی واگن‌ها توسط وزارت کشور انجام و ساخت واگن نیز از مدتی پیش آغاز شده است.» حجت‌الاسلام سیدمحمد آقامیری روز سه‌شنبه گفت: آنالیز‌هایی که باید انجام می‌شد به سیگنالینگ مترو ارتباط داشت که با سیستم موجود در متروی تهران هماهنگی لازم را داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه پرونده ایستگاه‌های خطوط هفت‌گانه مترو پایتخت امسال بسته می‌شود، افزود: رفع نواقص و تکمیل ۳۴ ایستگاه مترو در دوره ششم مدیریت شهری انجام شده و برخی نیز در حال اتمام است. به گفته حجت‌الاسلام آقامیری، راه‌اندازی ۶ ایستگاه مترو، باقی مانده که امسال به نتیجه خواهد رسید که با افتتاح آنها، خط یک تا هفت با ایستگاه‌ها و تمام تجهیزات جانبی آن کامل می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بنای ما در دوره ششم مدیریت شهری رفع نواقص و تکمیل طرح‌های نیمه تمام در حوزه عمرانی و مترو است، یادآور شد: یکی از سیاست‌های ما این بود که نواقص مترو در طول دوره ششم برطرف شود. در این دوره ۳۴ ایستگاه مترو ناقص بود که تکمیل شد و یا در حال تکمیل است. در دوره قبل مدیریت شهری تعداد ایستگاه‌های بهره‌برداری شده در نهایت ۱۴ ایستگاه بوده است.

 

هم اکنون ناوگان متروی تهران و حومه در هفت خط فعال است.

منبع: ایرنا
کدخبر: ۵۶۰۲۱۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر