کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۸۷۳
تاریخ خبر:

بساط اغذیه فروشان پارک دانشجو جمع شد

بساط اغذیه فروشان پارک دانشجو جمع شد

به گفته شهردار منطقه 11 آن‌ها در آب‌نمای بوستان ظرف می‌شستند

شهردار منطقه ۱۱ تهران از احداث باغچه و بهسازی معبر در ضلع شمالی بوستان دانشجو با هدف جمع‌آوری چادرهای اغذیه‌فروشان غیرمجاز و غیربهداشتی در این معبر خبر داد.

سیدمحمد موسوی با تأکید بر غیر بهداشتی‌بودن فعالیت اغذیه‌فروشان سیار گفت: ضلع شمالی بوستان دانشجو که به طور غیرمجاز در دست این اغذیه‌فروشان بود، با تغییرات عمرانی در این معبر که شامل بهسازی معبر از طریق احداث باغچه و توسعه فضای سبز در آن است، از دسترس آنها خارج شد.

موسوی با بیان اینکه عمده فعالیت این اغذیه‌فروشان خیابانی در حوزه تهیه کباب، فلافل، بلال، آش و... بود، افزود: بارها دیده شد که این افراد که بدون هیچ‌گونه مجوزی از سوی وزارت بهداشت یا هر ارگان مربوط دیگر به فعالیت مشغول بودند و حتی با استفاده از آب آب‌نمای بوستان به شست‌وشوی ظروف آشپزی خود می‌پردازند که ضمن آنکه این مسأله سبب تخریب آبنما به وسیله روغن این مواد شده بود، سلامت خریداران آنها را نیز با خطر جدی روبه‌رو می‌کرد.

وی ضمن یادآوری این مطلب که شهرداری به لحاظ قانونی، ابزار برخورد جدی‌تری با این معضل را ندارد، بیان کرد: برای حل ریشه‌ای این مسأله نیاز به هم‌افزایی با دیگر دستگاه‌ها از جمله وزارت بهداشت و مراکز بهداشتی داریم که با نظارت و احکام قانونی خود از هرگونه شکل‌گیری و ادامه فعالیت آنها جلوگیری کنند؛ چراکه شهرداری فقط در حوزه سد معبر آنها می‌تواند ورود کند که آن هم دیده شده، بیشتر اوقات، پس از تذکر عوامل اجرایی شهرداری، صاحبان این چرخ‌های دستی با تغییر محل به ادامه فعالیت خود می‌پردازند.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ تهران، احداث باغچه در معبر ضلع شمالی بوستان دانشجو، ۲ خرداد سال جاری آغاز شده و این پروژه ظرف مدت ۱۰ روز به بهره‌برداری می‌رسد.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۹۸۷۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر