کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۳۹۳
تاریخ خبر:

سرعت اینترنت در ایران بیشتر شد؟

سرعت اینترنت در ایران بیشتر شد؟

جدیدترین گزارش اسپید تست درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

بر اساس جدیدترین گزارش اسپیدتست برای ماه مارس 2024، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران افزایش یافته، بااین‌حال رتبه اینترنت موبایل کشورمان کاهش یافته است.

 

در گزارش اسپیدتست برای ماه مارس 2024، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در دنیا نسبت به گزارش قبلی افزایش یافته. میانگین سرعت اینترنت موبایل جهان از 51.17 مگابیت بر ثانیه، به 52.98 مگابیت بر ثانیه رسیده و میانگین سرعت اینترنت ثابت هم از 92.42 مگابیت بر ثانیه، به 93.28 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

گزارش جدید اسپیدتست/ وضعیت سرعت اینترنت ایران در جهان
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان، مارس 2024

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

طبق گزارش اسپیدتست برای مارس 2024، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان افزایش یافته است. سرعت اینترنت ثابت در ماه مارس در ایران به 13.78 مگابیت بر ثانیه رسیده که نسبت به گزارش قبلی با سرعت 13.53 مگابیت بر ثانیه، کمی افزایش را تجربه کرده است. با وجود این افزایش سرعت، رتبه کشورمان تغییری نکرده و همچنان در رتبه 156ام جهان قرار داریم.

گزارش جدید اسپیدتست/ وضعیت سرعت اینترنت ایران در جهان
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران، مارس 2024

سرعت اینترنت موبایل ایران در جدیدترین گزارش اسپیدتست افزایش داشته و از 34.71 مگابیت بر ثانیه در فوریه 2024، به 36.16 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. با وجود این، رتبه کشورمان کاهش یافته و حالا در رتبه 75ام جهان قرار داریم.

در سطح جهان، سنگاپور همچنان بالاترین سرعت اینترنت ثابت را ارائه می‌کند. میانگین سرعت اینترنت ثابت در این کشور برابر 284.13 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم، امارات متحده عربی با سه رتبه بهبود با میانگین سرعت 276.02 مگابیت بر ثانیه به‌چشم می‌خورد. در رتبه سوم هم هنگ‌کنگ با سرعت 274.26 مگابیت بر ثانیه قرار دارد.

گزارش جدید اسپیدتست/ وضعیت سرعت اینترنت ایران در جهان
سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل در جهان، مارس 2024

در بخش اینترنت موبایل، قطر همچنان در رتبه اول قرار دارد. میانگین سرعت اینترنت موبایل در این کشور برابر 313.30 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم امارات متحده عربی با میانگین سرعت 296.00 مگابیت بر ثانیه و در رتبه سوم کویت با میانگین سرعت 228.64 مگابیت بر ثانیه به‌چشم می‌خورند.

 

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۵۵۶۳۹۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر