کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۴۹۸۶
تاریخ خبر:

فوت ۴۷۳ هموطن در تصادفات نوروزی

فوت ۴۷۳ هموطن در تصادفات نوروزی

جانشین پلیس راه راهور فراجا ضمن بیان اینکه تصادفات در سفرهای نوروزی نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است، گفت: تا کنون ۴۷۳ هموطن در اثر سوانح رانندگی طی سفرهای نوروزی جان خود را از دست داده‌اند.

سرهنگ «سیاوش محبی» جانشین پلیس راه راهور فراجا در خصوص آخرین وضعیت جاده‌های کشور در سفرهای نوروزی اظهار کرد: مانند روزهای قبل ترافیک در محورهای خروجی استان تهران و سایر کلانشهرها به سمت استان‌های زیارتی و سیاحتی و شمال کشور پرحجم و در برخی محدوده‌ها سنگین است.

جانشین پلیس راه راهور فراجا تصریح کرد: در محور چالوس در محدوده‌های شهرستانک، پل زنگوله و سیاه بیشه به صورت مقطعی شاهد بار ترافیک سنگین هستیم به همین دلیل از ۹ و ۳۰ صبح تردد وسایل نقلیه از مرزن‌آباد به سمت تهران ممنوع شده است و از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه محور چالوس؛ جنوب به شمال جهت تخلیه بار ترافیکی یک طرفه شد.

وی ادامه داد: در آزادراه قزوین-رشت، کرج-قزوین، نیز شرایط مناسبی حاکم است. با توجه به افتتاح آزادراه رودبار امسال شاهد هیچ گره ترافیکی نیستیم. افرادی که قصد سفر به شهرستان‌های غربی مازندران را دارند، از آزادراه قزوین-رشت تردد کنند تا ترافیک کمتری را در مسیر تجربه کنند. 

سرهنگ محبی در خصوص سوانح رانندگی طی سفرهای نوروزی نیز عنوان کرد: تصادفات نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است، اما حتی یک مورد نیز مهم است. متاسفانه تا امروز صبح ۵ فرودین ماه، ۴۷۳ نفر از هم وطنان در سوانح رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که آمار نگران‌کننده‌ای است. بیشترین علت وقوع تصادفات سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی است. 

او افزود: امروز شاهد بار ترافیک دور دوم سفرهای نوروزی هستیم و بیشترین بار به سمت رفت و شهرهای مقصد است بنابراین باید رانندگان با دقت بیشتری رانندگی کنند.

 

منبع: ایلنا
کدخبر: ۵۵۴۹۸۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر