کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۲۰۲۰۴
تاریخ خبر:

دولت نسخه نهایی لایحه حجاب و عفاف را به مجلس تحویل داد

سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور درباب تغییرات در لایحه حجاب و عفاف گفت: در خصوص لایحه حجاب و عفاف ما نظر دولت را ضمیمه لایحه ارسالی قوه قضاییه به مجلس فرستادیم، البته طبیعی است نمایندگان محترم می‌توانند تغییراتی را ایجاد کنند و در نهایت آنچه تصویب شد به عنوان قانون اجرا خواهد شد.

معاون پارلمانی رییس جمهور درباره ایجابی و یا سلبی بودن لایحه حجاب به خبرنگار جماران گفت: در موضوع گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، اصل بر فعالیت‌های ایجابی است. شورای انقلاب فرهنگی مصوباتی در سال ۸۴ داشت که اگر به آنها عمل شود تاثیر بسزایی خواهد داشت، براساس قانون قبلی موارد تخطی از رعایت حجاب همه جرم محسوب می شد و سرو کار با قوه قضاییه بود، در این لایحه مجریان هم می‌توانند در مواردی به عنوان تخلف افراد جرائم و محدودیت‌هایی در نظر بگیرند.

وی در خصوص تفاوت دو لایحه قوه قضاییه و دولت گفت: مقداری تغییرات وجود دارد اما ماهیت آن تغییری نکرده زیرا لایحه قضایی است ما نمی‌توانستیم کلا تغییر دهیم، پس از انتشار عمومی صاحب نظران می‌توانند لایحه قوه قضائیه و دولت را مقایسه کنند. به هر حال امروز نسخه نهایی دولت تقدیم مجلس شد تا مورد بررسی قرارگیرد.

منبع: جماران

کدخبر: ۵۲۰۲۰۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر