گزارشی تکان‌دهنده از آمار سوء‌استفاده جنسی از خدمه خطوط هوایی استرالیا

جهان

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: باشگاه خبرنگاران جوان نتایج یک پژوهش جدید حاکی از آن است که بیشتر خدمه خطوط هوایی استرالیا در طول خدمت مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
به نقل از ایندیپندنت، نتایج پژوهش اخیر «اتحادیه کارگران حمل و نقل» نشان داد ۶۵ درصد از خدمه هواپیماهای خطوط هوایی استرالیا آزار و اذیت جنسی را در طول خدمت تجربه کرده‌اند.
بر اساس این پژوهش، یک پنجم خدمه پروازهای خطوط هوایی استرالیا اعلام کرده‌اند که بیش از ۱۰ بار در طول خدمت خود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
این پژوهش که بر روی ۴۱۹ نفر از خدمه خطوط هوایی اصلی استرالیا انجام شد نشان داد ۶۵ درصد آنها اعلام کرده‌اند که بوسیله همکاران خود و یا مسافران هواپیما مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.
از میان مهمانداران هواپیماها، از هر ۵ نفر، ۴ نفر آنها اعلام کردند که از سوی همکاران خود مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و ۶۰ درصد آنها هم اعلام کردند بوسیله مسافران مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند.
نتایج این پژوهش همچنین نشان داد: ۷۰ درصد خدمه پرواز که آزار و اذیت جنسی را در حین خدمت تجربه کرده‌اند اعلام کردند ترجیحا تصمیم گرفته‌اند این مسئله را گزارش نکنند؛ زیرا این کار ممکن است شرایط را برای آنها بدتر کند.
در این پژوهش، منظور از آزار و اذیت جنسی، حمله جنسی شدید و همچنین استفاده از الفاظ جنسی نادرست است.
مایکل کین، یکی از مقامات ارشد اتحادیه کارگران حمل و نقل اعلام کرد: این نتایج واقعا ناراحت‌کننده و شوکه‌کننده است. این مسئله نشان می دهد که خطوط هوایی این مشکل را جدی نمی‌گیرند و از کارکنان خود در هنگام مواجهه با آزار و اذیت جنسی حمایت نمی‌کنند. امروز ما خواهان ایجاد تغییر در نحوه برخورد با آزار و اذیت جنسی در کابین‌های هواپیما هستیم.
پیش از این هم گزارشی شوکه‌کننده از میزان آزار و اذیت جنسی در میان خدمه پرواز خطوط هوایی آمریکا منتشر شده بود. در ماه مه سال جاری میلادی نتایج پژوهش «انجمن خدمه پرواز» نشان داد از میان ۳۵۰۰ مهماندار هواپیما از ۲۹ خطوط هوایی آمریکا، ۶۸ درصد آنها اعلام کردند که مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

بازدید اپلیکیشن 414 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.