انتشار جزییات تازه‌ از حمله ایران به پهپاد آمریکایی

جهان
انتشار جزییات تازه‌ از حمله ایران به پهپاد آمریکایی

واشنگتن پست جزییات تازه‌ای از ماجرای انهدام پهپاد آمریکایی توسط ایران منتشر کرده است که در نوع خود بی‌نظیر است. این رسانه ادعا می‌کند روز پنجشنبه عملیاتی طراحی شده بود. بهپاد جاسوسی و تیم مستقر در هواپیمای P8 مجری این عملیات بودند اما ایران همه چیز را متوجه می‌شود. با سرنگونی پهپاد که واشنگتن پست می‌گوید از نوع MQ-4C بوده کل عملیات شکست می‌خورد. این روزنامه ماجرا را «اشراف اطلاعاتی ایران» خوانده است.

واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید نوشته: حملات سایبری از شب پنجشنبه (یعنی در همان روزی که پهپاد آمریکایی بر فراز آب‌های سرزمینی ایران سرنگون شد) به دست پرسنل مرکز فرماندهی سایبری ارتش آمریکا اجرایی شده است.

گفته می‌شود که مرکز فرماندهی سایبری آمریکا، آماده سازی برای حملات سایبری علیه ایران را از زمان حمله به دو نفتکش در خلیج عمان، آغاز کرده است؛ حملاتی که آمریکا و برخی کشورهای هم‌پیمانش مدعی‌اند عامل آن ایران بوده است؛ اما تا کنون مدرک قابل اعتنایی در این زمینه ارایه نشده است.

حملات سایبری علیه سامانه‌های موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با هدایت سنتکام انجام می‌شود که مسوولیت عملیات نظامی در محدوده خاورمیانه را به عهده دارد. در همین حال دولت آمریکا دیروز (شنبه) به مقامات صنعتی در این کشور هشدار داد که احتمال انجام حملات سایبری از سوی ایران را جدی بگیرند.

مقامات کاخ سفید هنوز به طور رسمی انجام این حملات را تایید نکرده‌اند. الیسا اسمیت، سخنگوی پنتاگون نیز گفت: به دلیل لزوم امنیت عملیات، ما درباره عملیات فضای سایبری، جاسوسی یا برنامه‌ریزی‌ها به این منظور اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم.

عملیات سایبری روز پنج‌شنبه علیه سامانه‌های موشکی سپاه پاسداران، نخستین عملیات آفندی مرکز عملیات سایبری ارتش آمریکا از زمان ارتقای این مرکز به واحد فرماندهی رزمی در ماه مه گذشته است. همچنین گفته می‌شود این عملیات، نشان‌دهنده استراتژی جدید این مرکز با نام «دفاع رو‌به جلو» است که ژنرال پل ناکاسون، فرمانده این مرکز گفته این استراتژی را «علیه دشمنان‌مان در مرز‌های مجازی آنان» به اجرا می‌گذاریم.

بازدید اپلیکیشن 453 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

هدیه ۱۶میلیون دلاری سعد حریری برای مدل آفریقایی هدیه ۱۶میلیون دلاری سعد حریری برای مدل آفریقایی
جهان
روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶میلیون دلار به یک مدل اهل آفریقای جنوبی پرداخت کرده و در ادامه افشا کرد که سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است. سعد حریری، نخست وزیر لبنان در آن برهه هیچ پست یا سمت رسمی نداشته و هیچ…...
ترامپ: سعودی‌ها هزینه نظامیانِ ما را پرداخت می‌کنند ترامپ: سعودی‌ها هزینه نظامیانِ ما را پرداخت می‌کنند
جهان
خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به اعزام نظامیان بیشتر به عربستان سعودی خواهد پرداخت تا به این کشور کمک کند. به گزارش رویترز،‌ترامپ همچنین افزود که ریاض موافقت کرده هزینه هر کاری را که برای این کشور انجام می‌شود پرداخت کند. وزارت دفاع آمریکا…...
چرا ‌«گرتا‌ تونبرگ‌» برخی‌ را‌ نگران کرده؟ چرا ‌«گرتا‌ تونبرگ‌» برخی‌ را‌ نگران کرده؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | آیا باید دلهره به حاشیه رانده شدن جریان‌های اصلی حامی محیط‌ زیست را داشته باشیم؟ گرتا تونبرگ دختر نوجوان سوئدی، ستاره این روزهاست. او در ۱۶ سالگی به خاطر فعالیت‌های محیط زیستی‌اش تبدیل به یک چهره جهانی شده که یک روز تصمیم گرفت جای رفتن به…...

پاسخ دهید