کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۱۰۷۳
تاریخ خبر:

ویتامین D را چه ساعتی در روز باید خورد؟

ویتامین D را چه ساعتی در روز باید خورد؟

این ویتامین برای استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و دندان‌ها ‌مفید است

کارشناسان‌ توصیه می‌کنند برای افزایش سلامتی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی‌‌ در صورتی که کمبود ویتامین D داشته باشید، مکمل‌های ویتامین D را به صورت روزانه مصرف کنید. اما ویتامین دی را چه ساعت روز باید خورد؟

‌ویتامین دی علاوه بر نقش مهمی که در سیستم ایمنی دارد، به ویژه برای استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و دندان‌ها هم مفید است زیرا به تنظیم میزان کلسیم و فسفات بدن کمک می‌کند.

‌ کمبود ویتامین D اغلب می‌تواند منجر به ناهنجاری‌های استخوانی مانند راشیتیسم در کودکان و درد استخوان در بزرگسالان ناشی از استئومالاسی شود.

اصلی ترین راه ساخته شدن ویتامین دی در بدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. به طور معمول مصرف روزانه مکمل در طول پاییز و زمستان در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک توصیه مهم به مردم ارائه می‌شود چرا که در این فصول هم مردم زمان کمتری را در محیط بیرون از خانه می‌گذرانند و هم لباس‌های بیشتری می‌پوشند که مانع رسیدن نور خورشید به بدن آن‌ها می‌شود.

سیستم بهداشتی و درمانی انگلستان(NHS) مصرف روزانه ۱۰ میکروگرم مکمل ویتامین دی را در تمام سال برای بزرگسالان و کودکان بالای چهار سال توصیه می‌کند. اما سوالی که بسیاری از افراد درخصوص مصرف ویتامین دی می‌پرسند این است که بهترین زمان مصرف ویتامین D چه زمانی در روز است؟

تحقیقات قبلاً انجام شده سطح ویتامین D خون را با سطح کیفیت خواب او مرتبط کرده بود. برخی گزارش‌ها براساس مطالعات انجام گرفته در انگلستان و سوئد ادعا کرده اند که مصرف ویتامین D در شب می‌تواند کیفیت خواب را با تداخل در تولید هورمون ملاتونین تحت تاثیر قرار دهد و کیفیت خواب را بهتر کند.

با این حال، نتایج این تحقیقات غیرقطعی است و تحقیقات گسترده‌تری آن را تائید نکرده است.

و البته تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر مردم ترجیح می‌دهند ویتامین‌ها و سایر قرص‌های خود را در صبح مصرف کنند - اما این کار بیشتر به دلیل راحت‌تر بودن یا بیشتر در خاطر ماندن است.

اما در مجموع متخصصان پیشنهاد می‌دهند که شاید خوردن مکمل‌های ویتامین دی در شب بهتر باشد.

 

منبع: سلامت‌نیوز
کدخبر: ۵۶۱۰۷۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر