کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۷۳۶۴
تاریخ خبر:

این باکتری تشنه خون انسان است

این باکتری تشنه خون انسان است

به‌تازگی دانشمندان نوعی باکتری خون‌آشام کشنده‌ کشف کرده‌اند

بنابر بررسی محققان دانشگاه ایالتی واشنگتن روی کشنده‌ترین باکتری‌های شاخته‌شده، آن‌ها به باکتری‌هایی رسیدند که بیشتر شبیه فیلم‌های سینمای وحشت است. این باکتری‌ها جذب بخش مایع خون، یعنی سرم، می‌شوند و از آن تغذیه می‌کنند. درواقع این باکتری‌هاعلاقه زیادی به ماده «سرین» که نوعی اسیدآمینه موجود در خون است دارند.

این نوع اسیدآمینه را می‌توانید در نوشیدنی‌های پروتئینی به‌وفور پیدا کنید و معمولا ورزشکارها برای داشتن انرژی بیشتر از این نوشیدنی‌های انرژی‌زا مصرف می‌کنند.

بنابه گفته محقق مسئول این پژوهش، «باکتری‌هایی که وارد خون شده و موجب عفونت می‌شوند، معمولا کشنده هستند.» او ادامه می‌دهد، «این نوع باکتری‌ها معمولا با حس کردن نوعی ماده شیمیایی در خون، به سمت آن شنا می‌کنند.»

این محققان دریافتند که این باکتری‌های کشنده مانند باکتری‌های سالمونلا انتریکا، ایی.کولی و سیتروبکتر جذب سرم خون می‌شوند و متاسفانه کشنده‌ و یکی از بزرگترین قاتل‌های افراد مبتلا به بیماری‌های التهابی روده و خونریزی روده‌ هستند.

محققان دانشگاه واشنگتن، در بررسی‌های باکتری‌های خون‌آشام متوجه شدند، این باکتری‌ها با سرعت کمتر از یک دقیقه خودشان را به سرم خون قربانی می‌رسانند.

محققان با بررسی رفتار و عملکرد این باکتری‌ها امیدوارند در آینده بتوانند داروهایی برای از بین بردن این نوع باکتری‌ها بیابند و از خطر عفونی‌شدن خون بکاهند.

 

منبع: خبرآنلاین
کدخبر: ۵۵۷۳۶۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر