کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۴۸۲
تاریخ خبر:

دستگیری مردی که با قمه و کلت زورگیری می‌کرد

دستگیری مردی که با قمه و کلت زورگیری می‌کرد

زورگیر ماشین‌های امداد خودرو دستگیر شد

فروردین امسال مردی شرور درحالی‌که قمه و اسلحه در دست داشت، سراغ رانندگان امدادخودروها می‌رفت و با تهدید از آن‌ها اخاذی می‌کرد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ گفت: شکات پرونده که همگی رانندگان خودرو‌های امداد خودرو بوده و در سطح بزرگراه‌های شهر تهران بویژه در مناطق شرق تهران فعالیت می‌کنند، همگی در اظهارات مشابه با معرفی یکی از اراذل و اوباش سابقه دار به نام محمدرضا. الف، عنوان کردند که این شخص با تهدید اسلحه کمری، قمه و شمشیر اقدام به تهدید، ضرب و شتم و زورگیری از آن‌ها کرده است.

وی افزود: یکی از شکات در اظهاراتش به مأموران گفت: ساعت ۱۱ شب در اتوبان [شهید]بابایی مشغول به کار بودم که محمدرضا سراغم آمد و از من درخواست پول کرد که ابتدا مخالفت کردم؛ با مخالفت من جهت پرداخت پول، ناگهان محمدرضا به سمت حمله‌ور شد و با تهدید سلاح مجبورم کرد تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان را به یک دستگاه کارت خوان که همراه خود آورده بود واریز کنم و پس از آن به سرعت از محل متواری شد؛ پس از این ماجرا، بواسطه بیماری قلبی در بیمارستان بستری شدم، اما پس از ترخیص مجدداً این شخص به سراغم آمد و تهدید کرد که در صورت پرداخت نکردن پول مرا با چاقو خواهد زد؛ چند روز بعد، ساعت ۱۲ شب با یکی از همکارانم در اتوبان بابایی مشغول کار بودیم که محمدرضا به سراغمان آمد و پس از فحاشی، یک اسلحه کمری را روی صورتم گذاشت و عنوان داشت: "مگر نگفته بودم اگر پول ندهید، حق ندارید در این اتوبان کار کنید" و پس از سرقت کارت‌های بانکی‌ام محل را ترک کرد و تهدید کرد اگر شکایت کنم به سراغ خانواده‌ام خواهد آمد.

سرهنگ راستی گفت: یکی دیگر از شکات در اظهارات خود عنوان داشت: در اتوبان بابایی، زیر پل استخر، مشغول کار بودم که محمدرضا. الف با یک خودرو پژو ۴۰۵ نقره‌ای به من نزدیک شد و همزمان با فحاشی کردن، با درآوردن چاقو به سمت من حمله‌ور شد و به زور مبلغ سه میلیون تومان را از طریق کارت خوانی که با خودش آورده بود از من گرفت و از همکارم نیز به همین شیوه زورگیری و سرقت کرد و تهدید کرد که: "باز هم می‌آیم و اگر پول ندهید، اجازه کار کردن را به شما نمی‌دهم" و پس از آن با ماشین از محل دور شد.

وی ادامه داد: شاکی دیگری به مأموران گفت: دو هفته پیش محمدرضا. الف در داخل اتوبان [شهید]بابایی با پژو ۴۰۵ نقره‌ای به سراغم آمد و یک اسلحه کمری را روی سرم گذاشت و مدعی شد: "اگر داخل این اتوبان کار می‌کنی باید به من پول بدهی" و با تهدید اسلحه مبلغ ۵ میلیون تومان به دستگاه کارت خوان همراه خود کشید؛ مجدداً یک هفته بعد از آن ماجرا، ساعت ۱۱ شب بود که دوباره به سراغ من آمد و گفت چرا پول را به حسابش نزدیم و شروع کرد به فحاشی و ضرب و شتم بنده و تهدید نمود که ماشینم را آتش خواهد زد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ بیان داشت: با جمع بندی اطلاعات به دست آمده از شکات پرونده و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار، محمدرضا. الف با سوابق متعدد در زمینه سرقت، آدم ربایی، نزاع و درگیری، شرارت و ایجاد رعب و وحشت، خفت گیری، نگهداری و خرید و فروش سلاح، ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد، تحت تعقیب مأموران پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: در شرایطی که متهم از مخفیگاه خود در شهرستان پردیس متواری شده بود، مأموران با شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهرستان بومهن، سرانجام در مورخه ۸ خرداد ۱۴۰۳ موفق به دستگیری متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه وی، یک قبضه سلاح کمری به همراه مهمات مربوطه و چندین قبضه سلاح سرد کشف شد.

سرهنگ راستی گفت: با انتقال متهم به معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ و در تحقیقات تکمیلی، یکی دیگر از شکات که با سلاح سرد و در خانه‌اش توسط متهم مورد ضرب و جرح و سرقت قرار گرفته بود، شناسایی و به مقر انتظامی پلیس (معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ) دعوت شد.

وی افزود: شاکی پس از مواجه حضوری با متهم، صراحتاً وی را مورد شناسایی قرار داده و در شکایت خود به مأموران گفت: این شخص (متهم) با پسرم اختلاف و درگیری دارد؛ حدوداً ساعت ۱۱ شب در خانه‌ام واقع در شهر بومهن تنها بودم که ناگهان محمدرضا (متهم) در حالی که در یک دست قمه و در دست دیگر خود اسلحه کمری داشت، به زور وارد خانه‌ام شد و شروع به زدن من با قمه کرد و هر دو دستم را با قمه زد و پس از آن طلاجات همسرم را سرقت کرد؛ این شخص با تهدید مرا برهنه کرد و در حالی که مرا با قمه مورد ضرب و جرح قرار می‌داد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ بیان داشت: تحقیقات از متهم در دستور کار این معاونت قرار گرفته و تاکنون بیش از ۱۰ شاکی و مالباخته با مراجعه به مقر انتظامی این معاونت واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی، از متهم شکایت کردند؛ لذا از سایر مالباختگان و شکات احتمالی این پرونده دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به این معاونت مراجعه کنند.

 

 

منبع: تسنیم
کدخبر: ۵۶۰۴۸۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر