کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۴۹۲۵
تاریخ خبر:

آمار ترسناک کشته‌ها و مجروحان تصادفات جاده‌ای در پنج روز

۱۷۷ نفر به دلیل تصادفات رانندگی جان خود را در صحنه تصادفات از دست دادند و ۶۲۰۰ نفر هم مصدوم شدند

رئیس پلیس راهور فراجا از مرگ ۱۷۷ تن در تصادفات رانندگی طی پنج روز نخست طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها خبر داد.
 
سردار سید تیمور حسینی با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۴ اسفندماه آغاز شده است، گفت:‌در اجرای این طرح بیش از ۸۷ هزار نفر از دستگاه‌های امدادی، خدماتی و انتظامی اعم از پلیس، هلال احمر، اورژانس، امداد خودرو و ... در جاده‌ها در آماده‌باش هستند. در این مدت هدف اصلی ما کاهش تصادفات جاده‌ای و ارتقاء ایمنی عبور و مرور در ایام نوروز است.
او با بیان اینکه در پنج روز نخست طرح نوروزی شاهد کاهش چهار درصدی تردد در جاده‌های کشور در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل هستیم، گفت: متاسفانه در این مدت ۱۷۷ نفر به دلیل تصادفات رانندگی جان خود را در صحنه تصادفات از دست دادند و ۶۲۰۰ نفر هم مصدوم شدند.
 
رئیس پلیس راهور فراجا همچنین اجرای نظام رتبه‌بندی رانندگان، برون‌سپاری بخشی از وظایف به بخش خصوصی و ... را جزو اهداف پیش‌روی پلیس در سال ۱۴۰۳ برشمرد و گفت: در نظر داریم که با اجرای طرح رتبه‌بندی گواهینامه رانندگی، امتیازاتی را برای رانندگان قانون‌مدار در نظر بگیریم. این طرح می‌تواند تا حدود ۲۰ درصد در کاهش آمار تصادفات و جانباختگان حوادث رانندگی اثر گذار باشد. در حوزه برون‌سپاری نیز به دنبال این هستیم تا کنترل دوربین‌های ثبت تخلفات جاده‌ای را به بخش خصوصی واگذار کرده و ما فقط بر آن‌ها نظارت کنیم.

 

منبع: عصر ایران
کدخبر: ۵۵۴۹۲۵
تاریخ خبر: