کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۳۳۶
تاریخ خبر:

رتبه ایران در مهاجرفرستی به آمریکا چند است؟

رتبه ایران در مهاجرفرستی به آمریکا چند است؟

25 کشوری که بیشترین تعداد مهاجر را به آمریکا می‌فرستند

ایالات متحده حددو ۴۶ میلیون نفر مهاجر دارد و کشورهای زیر بیشترین سهم مهاجرها در آمریکا را دارند. ایران بیست و چهارمین کشوری است که بیشترین تعداد مهاجر را در آمریکا دارد.

ایالات متحده خانه بیش از ۴۶ میلیون مهاجر است که تقریباً ۱۴٪ از کل جمعیت آن را تشکیل می دهند. اینفوگرافی زیر ۲۵ کشور مبدأ مهاجران ایالات متحده را بر اساس برآوردهای سال ۲۰۲۲ نشان می دهد.

به گزارش روزیاتو؛ این داده ها از موسسه سیاست مهاجرت (MPI) تهیه شده است که اطلاعات مربوط به بررسی جامعه آمریکایی سال ۲۰۲۲ اداره سرشماری ایالات متحده را تجزیه و تحلیل کرده است. در این بررسی، مهاجر به فردی اطلاق می شود که در ایالات متحده زندگی می کند و در بدو تولد شهروند ایالات متحده نبوده است.

۲۵ کشوری که بیشترین مهاجر را به آمریکا می‌فرستند/ رتبه ایران چند است؟

بیشترین مهاجران از مکزیک بودند

مکزیک به دلیل نزدیکی جغرافیایی و پیوندهای تاریخی، به عنوان بزرگ‌ترین مبدا مهاجرت به ایالات متحده شناخته می‌شود. عوامل مختلف اقتصادی، از جمله تفاوت دستمزدها و فرصت های شغلی، بسیاری از مکزیکی ها را در جستجوی آینده ای بهتر به سمت مرز شمالی این کشور می کشاند.

ایران با ۴۰۷ هزار مهاجر به آمریکا در ردیف ۲۴ این جدول قرار دارد.

۲۵ کشوری که بیشترین مهاجر را به آمریکا می‌فرستند/ رتبه ایران چند است؟

 

پس از مکزیکی‌ها در رتبه‌بندی بیشترین مهاجران ایالات متحده، هندی‌ها، چینی‌ها و فیلیپینی‌ها هستند. مهاجران دیگر در این فهرست از کشورهای آمریکای لاتین و منطقه کارائیب هستند.

از سوی دیگر، تنها سه کشور اروپایی در این فهرست قرار دارند: بریتانیا، آلمان و اوکراین.

مهاجرت همچنان عامل مهمی در رشد کلی جمعیت ایالات متحده است. رشد کلی جمعیت این کشور در دهه گذشته عمدتاً به دلیل کاهش نرخ تولد کاهش یافته است.

بین سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، افزایش جمعیت مهاجر ۶۵ درصد از رشد کل جمعیت در ایالات متحده را تشکیل می‌دهد، یعنی حدود ۹۱۲,۰۰۰ نفر از نزدیک به ۱.۴ میلیون نفر است.

 

کدخبر: ۵۵۹۳۳۶
تاریخ خبر:
ارسال نظر