کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۱۴۶۳
تاریخ خبر:

مصدومیت دو محیط‌بان در سفیدکوه ازنا

مصدومیت دو محیط‌بان در سفیدکوه ازنا

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: محیط‌بانان پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا در یک مأموریت سخت موفق به دستگیری شکارچیان متخلف و کشف و ضبط دو قبضه سلاح غیر مجاز شده و دو نفر از محیط‌بانان در این مأموریت به شدت مصدوم شدند.

علی سالاروند، ۲۱ آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک گروه از شکارچیان متخلف که به قصد شکار حیات وحش در تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۴۰۲ به پناهگاه سفیدکوه ازنا وارد شده بودند قبل از هرگونه‌ تخلفی توسط محیط‌بانان دستگیر شدند.

وی ادامه داد: دو نفر شکارچی متخلف که به قصد شکار وارد پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا شده‌ بودند با هوشیاری محیط‌بانان خدوم این منطقه و قبل از هر گونه‌ تخلفی دستگیر و از آن‌ها دو قبضه سلاح شکاری غیر مجاز کشف و ضبط شد.

سالاروند افزود: متخلفین متأسفانه در مقابل محیط‌بان تمرد کرده و اقدام به درگیری با محیط‌بانان می‌کنند که در این درگیری دو نفر از محیط‌بانان توسط متخلفین با پرتاب سنگ به‌شدت دچار آسیب دیدگی می‌شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن تقدیر از محیط‌بانان زحمتکش و وظیفه‌شناس پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه ازنا بیان کرد: این محیط‌بانان پس از دستگیری افراد متخلف، جهت درمان به اورژانس بیمارستان منتقل و تحت مداوا قرار گرفته‌اند و همچنین متخلفین نیز جهت سیر مراحل‌ قانونی تحویل مراجع قضایی شده و خوشبختانه با دستور مقام قضایی تا سیر مراحل قانونی روانه بازداشتگاه شدند و به طور قطع با رأی قاطع متنبه خواهند شد.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۱۴۶۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر