کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۳۷۰۳۵
تاریخ خبر:

هشدار نارنجی برای گیلان؛ سیلاب در کمین رودخانه‌هاست

مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش سه تا پنج درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و بیان کرد: بارندگی رگباری و شدید و وزش باد شدید طی فردا و پس فردا مورد انتظار است. محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را قسمتی ابری تا ابری و مه آلود دانست و گفت: کمینه و بیشینه دمای هوای استان بین ۱۲ و ۳۲ درجه سیلسیوس در نوسان است. نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت تناوبی سامانه ناپایدار تا اواخر هفته در منطقه است. طی این مدت شرایط برای تداوم ابرناکی و مه آلودگی و وزش باد و بارندگی فراهم خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی خبر داد و تصریح کرد: شاهد تقویت فعالیت سامانه بارشی از پیش از ظهر فردا تا عصر دوشنبه خواهیم بود.

دادرس، از کاهش سه تا پنج درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و بیان کرد: بارندگی رگباری و وزش باد شدید و مه آلودگی و رعد و برق و تگرگ از دیگر پدیده های مورد انتظار طی فردا و پس فردا خواهد بود.

وی از احتمال آبگرفتگی منطقه ای و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب موقتی و برخورد صاعقه خبر داد و اضافه کرد: بیشینه ارتفاع موج در سواحل استان طی فردا و پس فردا بین یک و نیم تا دو و نیم متر پیش بینی می شود.

منبع: ایسنا

کدخبر: ۵۳۷۰۳۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر