یک نماینده مجلس از تصویب فیلترینگ تلگرام خبر داد

اجتماعی
یک نماینده مجلس از تصویب فیلترینگ تلگرام خبر داد

سیده حمیده زرآبادی نماینده اصلاح‌طلب مجلس در واکنش به اظهارات اخیر دبیر شورای‌عالی فضای مجازی مبنی بر احتمال اعمال محدودیت‌هایی برای تلگرام در سال آینده اعلام کرد: بنابر اطلاعات موثقی که از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارم، فیلترینگ دائم تلگرام در سال آینده به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسیده و این اظهارات به‌نوعی زمینه‌سازی برای انجام این تصمیم در افکار عمومی است.

وی در واکنش به این پرسش که واکنش دولت و وزارت ارتباطات نسبت به این تصمیم چه خواهد بود، گفت: انتظار این است که دولت یا وزارت ارتباطات اگر مخالف این تصمیم است، حداقل موضع خود را شفاف به مردم اطلاع دهد و با رسانه‌ها مصاحبه کند و بگوید که چنین اتفاقی باوجود مخالفت دولت، درشرف تحقق است. با این حال شاهدیم که وزارت ارتباطات حتی به همین میزان نیز شفافیت ندارد. طبیعی است که مردم فکر کنند دولت مخالف این تصمیم نبوده است.

او خاطرنشان کرد: شنیده‌هایی در این زمینه وجود دارد که متاسفانه درپی مشکلاتی که درجریان اعتراض‌های دی‌ماه سال جاری داشتیم، مسئولان تصمیم گرفته‌اند تلگرام را برای سال آینده به‌طور دائم فیلتر کنند که البته امیدواریم چنین اتفاقی نیفتد.

زرآبادی با اشاره به تجربیات ناموفق در برخورد با برخی پدیده‌های نو در دهه‌های گذشته یادآور شد: هنگامی که ماهواره یا دستگاه‌های پخش ویدئوی خانگی وارد بازار شد، به‌جای تقویت دانش و تکنولوژی خودمان، با نگاهی سلبی صرفاً تصمیم به جلوگیری از استفاده از این تکنولوژی گرفته و استفاده از آن را غیرقانونی اعلام کردیم اما اکنون با سپری شدن یکی، دو دهه از آن مقطع زمانی، کارشناسان در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی را به بعضی برنامه‌های ماهواره‌ای در خانواده‌ها مرتبط می‌دانند.

بازدید اپلیکیشن 191 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

از حلوابار تا دی‌جی غمگین؛ مد جدید مراسم ختم از حلوابار تا دی‌جی غمگین؛ مد جدید مراسم ختم
اجتماعی
بوی گلاب و حلوا و اسفند و صدای گریه و مویه و نوحه؛ این‌ها چیزهایی است که با شنیدن واژه خاک‌سپاری و ترحیم در ذهن تداعی می‌شود اما حالا شاید لازم باشد تصویر ذهنی‌مان را نسبت به یک مراسم خاک‌سپاری و ترحیم تغییر بدهیم؛ چون مراسم ترحیم از شکل سنتی…...
معمای جسد دختر معمار در رودخانه عباس‌آباد معمای جسد دختر معمار در رودخانه عباس‌آباد
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | ماجرای پیچیده حضور متهم به قتل در ویلا و بی‌خبری‌اش از حادثه. ماجرای بهار به سال ۹۰ بازمی‌گردد. در نیمه شب پانزدهم مهرماه سال ۹۰ جسد این دختر ۲۵ ساله از دلِ یک رودخانه کم عمق در منطقه عباس‌آباد پیدا شد تا با توجه به نحوه…...
تجمع اعتراضی علیه ورود زنان به ورزشگاه تجمع اعتراضی علیه ورود زنان به ورزشگاه
سیاسی
تجمع اعتراضی حدودا ۵۰ نفره علیه ورود زنان به ورزشگاه ها بعد از ظهر امروز مقابل مجلس شورای اسلامی برگزار شد. خبرگزاری برنا: حدود ۵۰ نفر تحت عنوان " ستاد مردمی امر به معروف و نهی از منکر" بعد از ظهر امروز مقابل مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و…...

نظرات کاربران

  1. پدیده نو چیه بالام جان؟! تلگرام همه شهرت و ارزش ومحبوبیت و وسعت مخاطبانش در دنیا مدیون مردم ایرانه، اونوقت از ترس آمریکا، خرید و فروش و تبادل پول مجازیش را برای مردم ایران تحریم کرده!!! خب باید مقابل به مثل کرد تا دیگه از این غلطا نکنه.

پاسخ دهید