گزارش نشریه امریکایی درباره قدرت موشکی ایران

سیاسی
گزارش نشریه امریکایی درباره قدرت موشکی ایران

ایلنا نوشت: نشریه نشنال اینترست در گزارشی به قدرت موشکی ایران پرداخت.

اگر جنگی با ایران روی دهد،‌ موشک‌های این کشور دردسری واقعی برای پایگاه‌ها و ناوهای هواپیمابر آمریکایی محسوب می شود.

روند توسعه موشک‌های تهران رو به پیشرفت است و اگر ایران احساس نیاز به استفاده از آنها بکند، می‌تواند تحریب‌های بزرگی ایجاد کند. ایران به طور فزاینده به توسعه موشک‌های بالستیک دوربرد ادامه می‌دهد و برخی موشک‌های با برد کوتاه‌تر را نیز در میادین مبارزه شلیک کرده است.

برخلاف برنامه هسته‌ای ایران، موشک‌های بالستیک این کشور فقط مورد توجه اندک دانشمندان قرار گرفته است. برنامه موشکی یک پاسخ پیچیده در برابر چالش‌های امنیتی ایران است و باید به تنهایی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

برنامه موشک‌های بالستیک توسط سپاه ایران اجرا می‌شود. پیشرفت در برنامه موشکی، باعث شده است واشنگتن خواهان اعمال تحریم و مقابله با این برنامه شود. اما داشتن فناوری هسته‌ای و موشک‌های بالستیک هر دو به معنی ابزاری برای قدرتمندسازی یک کشور و حفظ امنیت کشور است.

ایران اکنون در زمینه موشک‌های خود به پیشرفت‌های زیادی رسیده است در تاریخ ۸ سپتامبر و ۱ اکتبر ۲۰۱۸، ایران موشک‌های ذوالفقار، قیام ۱ و فاتح ۱۱۰ را به دشمنان خود در کردستان عراق شلیک کرد. انجام این حملات همزمان نمایانگر شدیدترین اقدام موشکی ایران در حدود ۲۰ سال گذشته تاکنون می‌باشد. مقصد شلیک‌های ماه اکتبر که در آن موشک‌های قیام و ذوالفقار مورد استفاده قرار گرفتند، تروریست‌های داعش در نزدیکی مرزهای شرقی سوریه و شهر بوکمال در این کشور بود. در ماه سپتامبر موشک فاتح ۱۱۰ به مقصد کردستان عراق شلیک شد.

در حالی که ایالات متحده همچنان به تهدید ایران مشغول است، تهران به توسعه هر چه بیشتر موشک‌های قدرتمند خود ادامه می‌دهد. قدرتی که آمریکا باید از آن بترسد.

بازدید اپلیکیشن 91 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روایت مقام نظامی از توان موشکی ایران روایت مقام نظامی از توان موشکی ایران
سیاسی
بخشهای مهم صحبتهای سرتیپ پاسدار موسی عراقی رئیس اداره امنیت ستادکل نیروهای مسلح را از قول خبرگزاری ایرنا برایتان انتخاب کردیم: * بسیجیان جان بر کف پیرو ولایت‌فقیه هستند و با روحیه انقلابی و خداباوری در مسیر امام امت و شهیدان گام بر می‌دارند و به رغم تمام توطئه‌ها و…...
درباره رابطه پیچیده‌ مردم ‌و‌ زیباکلام درباره رابطه پیچیده‌ مردم ‌و‌ زیباکلام
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | بررسی آخرین پژوهش دانشگاه مریلند درباره گرایش‌های سیاسی جامعه ایران. توئیت روز چهارشنبه صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران که مواضع عموما سرسختانه‌ای دارد، بسیاری را شگفت‌زده کرد. او در توئیتر خود نوشته بود: «بر اساس یافته‌های دانشگاه مریلند آمریکا؛ ۹۲ درصدایرانیان معتقدند توسعه برنامه‌های…...
ابهامات ‌انفجار عجیب نیونوکسای روسیه ابهامات ‌انفجار عجیب نیونوکسای روسیه
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | ‌ روز هشتم ماه آگوست (۱۷ مرداد) در شهر نیونوکسا در یک تاسیسات نیروی دریایی روسیه انفجار بزرگی رخ داد. این شهر بندری در سواحل خلیج دوینا و در نزدیکی شهر سورودوینسک قرار دارد. در گزارش‌های اولیه وزارت دفاع روسیه، شش نفر در اثر این انفجار…...

پاسخ دهید