قتل وحید مرادی باعث تغییراتی در زندان‌ها شد!

اجتماعی
قتل وحید مرادی باعث تغییراتی در زندان‌ها شد!

رکنا نوشت: مدیرکل زندان های استان تهران از برنامه زندان های تهران برای تجهیز تمام هواخوری ها به دوربین بعد از قتل وحید مرادی خبر داد.

مصطفی محبی در نشست خبری با حضور خبرنگاران درباره قتل وحید مرادی و ورود و خروج اشیاء غیرمجاز به داخل زندان‌ها اظهار کرد: باید دید که عِدّه و عُدّه و تجهیزات ما چقدر است. ما در حد توان خود سعی داریم از ورود و خروج اشیاء ممنوعه جلوگیری کنیم. با توجه و امکانات و نیروی خود سعی می‌کنیم امنیت زندان‌ها را بالا ببریم اما هیچ موقع ادعا نداریم کارهایمان بدون مشکل است.

وی اضافه کرد: در بحث وحید مرادی، اموال خاصی وارد زندان نشده است. کسی که از قاشق و چنگال و چاقوی میوه خوری به عنوان تیزی استفاده می‌کند چه کنیم؟ شما می‌گویید چاقو برای میوه خوردن به زندانی ندهیم؟ وقتی از کنار تخت‌ها استفاده کرده و تیزی درست می‌کنند آن هم خارج از دید زندانبان‌ها، ما چه باید کنیم؟

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: وحید مرادی با ۱۳ مورد سابقه ضرب و جرح و شرکت در نزاع منجر به قتل وقتی وارد زندان می شود شاید چنین اتفاقی هم بیفتد. سعی ما بر این است که بقیه هواخوری‌ها را نیز بعد از این حادثه Incident به دوربین تجهیز کنیم. وقتی یک دوربینی که ۲٫۵ میلیون بوده و الان ۱۵ میلیون تومان شده است و این در حالی است که در سال‌های گذشته در بحث تعمیر و تجهیز اصلاً بودجه‌ای به ما داده نشده است.

محبی درباره بدهی زندان های استان تهران به دستگاه های اجرایی و بیمارستان ها افزود: بدهی به بیمارستان ها هنوز باقی است و در تلاش هستیم از راه های مختلف صرفه جویی زیاد نشود. بیمه سلامت سال های گذشته بهتر بود اما امسال با شرایطی که گذاشتند مبالغ زیادی برای زندانی درخواست کردند و گفتند باید همه خانواده زندانی را بیمه کنیم در حالی که ما چنین پولی نداریم و تا این لحظه هنوز عملی نشده است.

این مقام مسئول در اداره کل زندان های استان تهران گفت: با پولی که به ما می دهند سعی می کنیم بهترین نوع غذا را ارائه کنیم. سعی داریم با بودجه و سرانه ای که می دهند غذایی تهیه کنیم که از بروز مشکلات برای زندانیان جلوگیری شود.
وی در پاسخ به سئوال دیگری درباره تعداد دستگاه های ایکس ری زندان های تهران اظهار کرد: ۳ دستگاه داریم و اینها هم خراب است. یک بودجه ای هم به ما دادند که درست کنیم که به تحریم ها و این اتفاقات خورد؛ در تلاش هستیم که این سه دستگاه را تعمیر کنیم.

محبی درباره سرانه هر زندانی در تهران نیز توضیح داد: سرانه هر زندانی در تهران خیلی پایین است. سال گذشته چهار هزار تومان و امسال ۵ هزار تومان است. البته سرانه فضا عمدتاً خوب است غیر از زندان تهران بزرگ که مشکلاتی داریم و تعداد زندانیان متراکم است. با بودجه ای که به ما دادند مناقصه گذاشتیم و تا پایان سال یکی از زندان های مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ که دو هزار نفره است، تکمیل می شود.

بازدید اپلیکیشن 278 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سرنوشت سوگل در هاله‌ای از ابهام سرنوشت سوگل در هاله‌ای از ابهام
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | حدود دو ماه پیش دختر بچه ای ۹ساله در جنوب تهران ربوده شد؛ براساس آخرین گزارشات، پلیس موفق به دستگیری افرادی در رابطه با فقدانی این دختربچه شده است. ۱۵ تیرماه، دختر ۹ ساله‌ای در محدوده کلانتری حرم مطهر گم شد و بعد از این با…...
نفس راحت قهوه‌چی‌ها؛ قلیان آزاد شد نفس راحت قهوه‌چی‌ها؛ قلیان آزاد شد
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، مصطفی آرانی | مجلس دیروز، مصوبه سال ۱۳۸۵ خود در زمینه مبارزه جامع با دخانیات را با یک استفساریه تکمیل کرد. در این استفساریه، که به صورت یک پرسش و پاسخ تصویب شده، مجلس تایید کرده که قهوه‌خانه‌ها جزو اماکن عمومی نیستند تا بتوان بدون جریمه قانونی…...
شکایت دانشگاه شهیدبهشتی از دانشجوی دندانپزشکی شکایت دانشگاه شهیدبهشتی از دانشجوی دندانپزشکی
اجتماعی
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه هنوز "ارتباط دانشجوی قلابی دانشگاه شهید بهشتی با بدنه دانشکده یا دانشگاه" تأیید نشده است، گفت: "این دانشجو هیچ ارتباط سازمانی، پژوهشی، آموزشی و دانشجویی با دانشگاه ندارد و دانشگاه به منظور شفاف‌تر شدن ابعاد موضوع علیه این فرد به قوه…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید