آمریکا وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد

سیاسی
آمریکا وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با صدور بیانیه‌ای بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) اعلام کرده وضعیت اضطرار ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

این بیانیه یادآوری کرده رئیس‌جمهور وقت آمریکا در تاریخ ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ با صدور فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ در قبال ایران وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «روابط ما با ایران هنوز عادی نشده و روند اجرای توافقات مورخ ۱۹ ژانویه ۱۹۸۱ با این کشور ادامه دارند. به این دلیل، وضعیت اضطرار ملی اعلام‌شده در تاریخ ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ و تدابیر اتخاذشده در آن روز برای رسیدگی به آن وضعیت اضطراری باید تا بعد از ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ ادامه پیدا کند.»

کاخ سفید در این بیانیه تأکید کرده وضعیت اضطراری فعلی که به موجب فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ علیه ایران اعمال شده با وضعیت اضطراری دیگری که ذیل فرمان شماره ۱۲۹۵۷ و از تاریخ ۱۵ مارس ۱۹۹۵ اعمال شده تفاوت دارد. بنابراین، اقدام جدید کاخ سفید با تمدید وضعیت اضطراری که ۱۲ مارس ۲۰۱۹ (۲۱ اسفندماه ۱۳۹۷) انجام شد، متفاوت است.

«جیمی کارتر»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا فرمان اجرایی شماره ۱۲۱۷۰ را روز ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹، ده روز بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران صادر کرد. این فرمان خواستار توقیف دارایی‌های حکومت ایران در خاک آمریکا است.

دیگر فرمان اجرایی (شماره ۱۲۹۵۷) از ۱۵ مارس ۱۹۹۵ توسط دولت «بیل کلینتون» برای منع برخی معاملات مربوط به توسعه نفتی ایران صادر شد.

بازدید اپلیکیشن 48 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

توئیت جدید ترامپ درباره ایران توئیت جدید ترامپ درباره ایران
سیاسی
خبرآنلاین: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیت نیمه شب خود بار دیگر ایران را هدف ادعاهای بی اساس خود قرار داد. او در توئیت خود نوشت:«اگر ایران بتواند "رابرت لوینسون" مأمور پیشین "اف بی آی" را که ۱۲ سال پیش در این کشور مفقود شده است، بازگرداند، گامی بسیار…...
ترامپ، وضعیت اضطراری علیه ایران را تمدید کرد ترامپ، وضعیت اضطراری علیه ایران را تمدید کرد
سیاسی
دونالد ترامپ» امروز فرمان اجرایی برقراری وضعیت اضطراری ملی در مورد ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد. به گزارش فارس، رئیس‌جمهور آمریکا در این بیانیه خاطرنشان کرده که وضعیت اضطرار ملی درباره ایران که واشنگتن اولین بار روز ۱۵ مارس ۱۹۹۵ اعلام کرده، بایستی بعد از ۱۵ مارس…...
آنچه باید درباره مفاد طرح جامع مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران بدانید آنچه باید درباره مفاد طرح جامع مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران بدانید
سیاسی
مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه بر سر طرحی رأی‌گیری می‌کند که در صورت تبدیل شدن به قانون تحریم‌های جامعی علیه ایران به بهانه‌های «حقوق بشر»، توسعه «برنامه موشکی» و «تروریسم» اعمال می‌کند. در این گزارش، به بررسی مهم‌ترین محورها و تغییرات این طرح نسبت به نسخه‌ای که قرار بود قبلاً…...

پاسخ دهید