کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۵۰۹
تاریخ خبر:

چرا صادق زیباکلام به زندان خواهد رفت؟

چرا صادق زیباکلام به زندان خواهد رفت؟

امروز خبرگزاری قوه قضائیه (میزان) با انتشار گزارشی، خبر از محکومیت صادق زیباکلام داد

خبرگزاری قوه قضائیه (میزان) با انتشار گزارشی، خبر از محکومیت صادق زیباکلام، داده است. در متن این خبر می‌خوانیم: «صادق زیباکلام، دارای پرونده‌های قضایی متعددی است که موجب محکومیت این فرد شده است؛ از جمله سه پرونده‌ای که احکام آن‌ها قطعی و لازم‌الاجرا شده است.»

 

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: «زیباکلام در سال‌های اخیر اقدام به طرح مطالب خلاف واقع در رسانه‌ها کرده و مطالب بدون ادعا و سند متعددی را در فضای مجازی منتشر کرده است؛ لذا چندین پرونده قضایی برای وی تشکیل شده که برخی از آن‌ها امروز با قطعیت به مرحله اجرا رسیده است. زیباکلام با رای صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.»

 

همچنین در این گزارش به پرونده دوم زیباکلام اشاره شده که مربوط به فعالیت تبلیغی علیه نظام در خصوص انتشار مطالب غیرمستند و غیرواقعی است. وی در این پرونده به یک سال حبس محکوم شده و دیگر پرونده قضایی زیباکلام که حکم آن قطعی و لازم‌‎الاجرا است، نیز مربوط به نشر مطالب خلاف واقع است که بر اساس آن به ۶ ماه حبس محکوم شد بود. قوه قضائیه تاکید کرده که هر سه حکم از امروز لازم الاجرا هستند.

 

منبع: فرارو
کدخبر: ۵۵۸۵۰۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر