کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۶۲۳۳
تاریخ خبر:

گفتگوی امیرعبداللهیان با لاوروف درباره حمله ایران

گفتگوی امیرعبداللهیان با لاوروف درباره حمله ایران

این گفتگو بر وضعیت خاورمیانه معطوف بود

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی وزرای امور خارجه ایران و روسیه درباره عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی خبر داده و به محورهای اصلی آن اشاره کرد.‌ «وزارت امور خارجه روسیه» امروز در بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه این کشور با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران درباره پاسخ تلافی‌جویانه ایران به رژیم صهیونیستی در پی حمله آن به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق خبر داد.

در این بیانیه آمده است: این گفت‌وگو بر وضعیت خاورمیانه معطوف بود. رییس دستگاه دیپلماسی ایران توضیحاتی را به همتای روس خود درباره اقدامات تهران در پاسخ به حمله اسراییل به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق در اول آوریل که منجر به جان باختن مقامات رسمی ایران شد، ارائه داد.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اشاره کرد که طرفین متذکر شدند تنش‌زایی بیشتر در وضعیت منطقه و «اقدامات تحریک‌آمیز خطرناک» می‌تواند به افزایش تنش‌ها در منطقه منجر شود.طبق این بیانیه «جلوگیری از این سناریوها و ریشه‌کن کردن عوامل آن باید اولویت اصلی شورای امنیت ملی سازمان ملل قرار بگیرد.»

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه‌شب عملیات «وعده صادق» را اجرا کرد و قبل از ساعت ۳ بامداد سیل پهپادهای شاهد ۱۳۶ و موشک‌های بالستیک ایران به آسمان سرزمین‌های اشغالی رسید و گنبد آهنین را درگیر کرد. بسیاری از موشک‌ها از این سپر دفاعی عبور کرده و به اهداف مورد نظر برخورد کردند. هدف موشک‌های سپاه، پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در نقب در جنوب سرزمین‌های اشغالی بود.

وزرای امور خارجه روسیه و ایران همچنین بر حمایت خود از آتش‌بس فوری در نوار غزه تاکید کردند.شمار تلفات غزه در پی حملات رژیم صهیونیستی به نزدیک ۳۴ هزار نفر رسیده، ۸۵ درصد از جمعیت آن با وجود نبود مواد غذایی، آب آشامیدنی و دارو آواره شده و ۶۰ درصد از زیرساخت‌های حیاتی آن از بین رفته است.

 

منبع: ایسنا
کدخبر: ۵۵۶۲۳۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر