کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۹۴۷۳
تاریخ خبر:

۴ درمان خانگی معده درد عصبی

4 درمان خانگی معده درد عصبی

یکی از روش‌ها نوشیدن چای نعناع یا بوییدن روغن نعناع است

برای درمان معده درد عصبی می‌توان علائم آن را در خانه درمان کرد. ‌شما می‌توانید با انجام اقدامات زیر کمک کنید تا علائم معده درد عصبی شما کاهش پیدا کند.

مدیتیشن

 ‌مدیتیشن می‌تواند با افزایش تمرکز و ذهن آگاهی فرد، اضطراب و استرس را کاهش دهد. مدیتیشن شامل نشستن و یا دراز کشیدن در یک اتاق ساکت و تمرکز بر تنفس کشیدن می‌شود. افراد می‌توانند برای کمک به تمرکز انرژی و کاهش استرس خود، یک مانترا را تکرار کنند. انجام دادن ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در روز از عمل مدیتیشن می‌تواند به برخی از افراد در کاهش علائم عصبی معده درد کمک کند.

مواد غذایی

غذاهایی که می‌توانند معده درد عصبی را در شما بدتر کنند محدود کنید. این مواد غذایی می‌توانند شامل محصولات لبنی و نوشیدنی‌های کافئین داری مانند قهوه، شکلات، نوشابه و چای شوند.

فعالیت‌های استرس زا را کاهش دهید

در فعالیت‌هایی که به کاهش استرس شما کمک می‌کنند، مانند ورزش کردن، یادداشت کردن‌های روزانه، خواندن متن، گوش دادن به موسیقی یا صحبت با دوستان، شرکت کنید. گاهی اوقات، یک شخص می‌تواند متوجه شود که می‌تواند با کاهش تعدادی از تعهدات خود در برنامه روزانه اش استرس خود را کاهش دهد.

درمان‌های طبیعی

زنجبیل - افراد می‌توانند آن را به عنوان چای بنوشند، به عنوان ریشه آن را بجوند و یا به عنوان مکمل آن را مصرف کنند - می‌تواند به کاهش علائم خفیف گوارشی از جمله حالت تهوع کمک کند.

نوشیدن چای نعناع یا بوییدن روغن نعناع هم نیز می‌تواند علائم عصبی معده درد را کاهش دهد.

 

منبع: سلامت نیوز
کدخبر: ۵۵۹۴۷۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر