وزارت خارجه چین: جستجو برای یافتن افراد ناپدید شده در آب‌های چین ادامه دارد

جهان

سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه حادثه برخورد دو کشتی در آب‌های این کشور برای پکن بسیار حائز اهمیت است، گفت: چین تا کنون چندین قایق و کشتی برای نجات خدمه این کشتی‌ها به منطقه اعزام کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز یکشنبه (امروز) درباره حادثه برخورد یک کشتی حامل میعانات گازی که متعلق به ایران و کشتی باری متعلق به هنگ‌کنگ در سواحل شرقی چین، گفت: پکن تا کنون چند کشتی و قایق را برای جستجو و نجات خدمه این کشتی‌ها و پاک‌سازی به منطقه اعزام کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: چین اهمیت بسیار زیادی برای این حادثه قایل است و تعدادی از اعضای خدمه تا کنون نجات پیدا کرده اما هنوز باقی آنها ناپدید هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین همچنین گفت که پکن چند قایق تخصصی در زمینه پاک‌سازی را به این منطقه فرستاده تا مانع از وقوع یک حادثه دیگر شود.

بر اساس این گزارش شب گذشته حدود ساعت ۲۰ به وقت محلی در فاصله ۱۶۰ مایلی در شرق مدخل رودخانه یانگ‌تسه دو کشتی با یکدیگر برخورد کردند که یکی از آنها یک نفتکش با پرچم پاناما و حامل محموله سوختی متعلق به ایران بوده است. کشتی دیگر یک کشتی باری با پرچم هنگ‌کنگ بوده است که گفته می‌شود آسیب زیادی ندیده و تمامی خدمه آن نجات یافته‌اند.

در پی این حادثه ۳۲ نفر از خدمه این نفتکش ناپدید شدند که ۳۰ تن از آنها ایرانی و دو نفر بنگلادشی بودند.

گنگ شوانگ در ادامه گفت که دلیل این حادثه هنوز مشخص نیست.

بازدید اپلیکیشن 53 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.