واکنش تند وزارت امور خارجه به اظهارات «پمپئو»

سیاسی

ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان شب گذشته وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ملت ایران با اتحاد و انسجام همه توطئه‌های شما را پشت سر خواهد گذاشت.

بهرام قاسمی ضمن محکوم کردن اظهارات سخیف و بی پایه و اساس مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در جمع گروهی از آمریکایی – ایرانی مقیم این کشور در کالیفرنیا اظهار کرد: سخنرانی مزورانه و سخیف وزیر خارجه آمریکا در این جمع که صرفا یک اقدام ابزاری و تبلیغاتی بود.

بیش از همیشه نشانگر درماندگی بی حد و حصر دولت آمریکا در شرایط پس از خروج غیرقانونی این کشور از برجام و عدم دستیابی به اهداف خود از این اقدام یک سویه و نابخردانه و انزوای جهانی ناشی از آن است.

وی افزود: این سخنان به وضوح مصداق بارز دخالت این کشور در امور داخلی ایران و دقیقا در راستای سیاست های دیر پای بی ثبات ساز و مخرب این کشور در منطقه ارزیابی می شود که ناقض تعهدات بین المللی این کشور است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به تزویر، فریبکاری و تناقض‌های بی شمار در اعمال شدیدترین تحریم ها ی ظالمانه و غیرقانونی علیه منافع مردم ایران و تروریست خواندن آنها و همچنین قرار دادن نام آنها در لیست کشورهایی که شهروندان آنها مشمول محدودیت و ممنوعیت ورود به آمریکا هستند از یک سو و طرح ادعاهای آکنده از فریب و نیرنگ و به نمایش گذاشتن نقش دروغین و ریاکارانه دوستی برای مردم ایران به سوابق طولانی مداخلات پرهزینه اما عبرت آموز دولت های مختلف آمریکا در امور داخلی ایران اشاره کرد.

او گفت: هیچ ایرانی آزاده‌ای که دل در گرو سربلندی، عزت و تکریم ایران زمین و هویت شکوهمند ایرانی خود دارد، کودتای ۲۸ مرداد که منجر به سرنگونی دولت مردمی و قانونی در سال ٣٢ شد، حمایت بی دریغ از تروریست‌های جنایتکار و گروه‌های تجزیه طلب وابسته، حمایت از صدام در تحمیل جنگ هشت ساله علیه ملت بزرگ ایران، سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس و ده‌ها اقدام و رفتار ضدایرانی دیگر از سوی دولت‌های آمریکا را فراموش نخواهد کرد.

در تزویز و عدم صداقت دولتمردان فعلی آمریکا همین بس که میان گفتار و کردار و رفتار پیدا و پنهان آنان فرسنگ ها فاصله وجود دارد و نه تنها با مردم ایران بلکه با مردم خویش نیز صداقت ندارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ایرانیان در طول تاریخ هرگز سلطه و سیاست‌های زورگویانه و قلدرمآبانه هیچ بیگانه‌ای را نپذیرفته و قطعا در این شرایط حساس نیز نه تنها از سیاست‌های رئیس جمهور و اقلیت جنگ طلب فعلی آمریکا که به هیچ یک از اصول و هنجارهای اخلاقی، انسانی و حقوقی و بین المللی پایبند نیستند و حرف‌ها و رفتارهایشان فاقد هرگونه اصالت است.

قاسمی در خاتمه اضافه کرد: سخنان وزیر خارجه امریکا و بخصوص سخنان شب گذشته او نشان می‌دهد وی کماکان از دارا بودن آگاهی لازم و درک صحیح و عمیق از گذشته و حال ایرانیان همچنان محروم است و باید بداند منافع مردم ایالات متحده امریکا به آنان دیکته می کند که قبل از هر ارزیابی و قضاوتی پیرامون دیگر ملل و جوامع جهان، نیاز به دانش، خردورزی و درک عمیق از واقعیت های آن جوامع دارد.

وی گفت: بی شک مردم قهرمان ایران با ذکاوت و بلوغ همیشگی و با استمداد از تجارب گذشته و فراز و نشیب های بی شمار تاریخی و با الهام از آموزه های فرهنگی و استعداد ذاتی خود از تمامی توطئه های ضد ایرانی بیگانگان عبور خواهند کرد.

بازدید اپلیکیشن 173 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. بله دوستان! این آمریکاست، آمریکا دشمن خونی و ذاتی ماست، چه اونموقع که کودتا کرد و مصدق را برکنار کرد، چه اونموقعی که صدام را تحریک و حمایت کرد که به ایران حمله کنه، چه اونموقعی که ایران را تحریم کرد، چه اونموقعی که هواپیمای مسافربری ما را با موشک به آتش کشید و بیش از 300 نفر بیگناه را قتل عام کرد،چه اونموقعی که ادعای حمایت از جنبش سبز و ابطال انتخابات ریاست جمهوری ایران میکرد، چه اونموقعی که دانشمندان هسته‌ای ما را توی خیابانهای تهران در کنار زن و بچه هاشون ترور کرد، چه اونموقعی که برجام را با ایران امضاء میکرد و میخندید و چه حالا که برجام را زیر پا گذاشته است و تهدید می‌کند و نعره میکشد، در همه زمانها آمریکا دشمن ما بوده و هست و خواهد بود. چه اونموقعی که بخندی و در کنارش باشی، چه اونموقعی که مرد باشی و در مقابلش قد علم کنی و پوزشو به خاک بمالی، کاری که امام و شهیدان دفاع مقدس در جنگ تحمیلی و مدافعان حرم وسپاه قدس و حزب‌الله در لبنان و سوریه کردند و باز هم انجام خواهند داد انشاالله.

  2. بله آقای شکیب این دولت آمریکاست که مثل روسیه و ابرقدرتهای دیگه فکر منافع خودشه ما هم میتونیم به معنای واقعی ابرقدرت باشیم ولی نه با این سیاستی که در پیش گرفتیم ما به خودمون هم رحم نمیکنیم! 47 میلیون ایرانی زیر خط فقط زندگی میکنند چیزی بیش از نصف جمعیت! فکر کردی شاه چطور سقوط کرد ی شبه نبود برادر من! وقتی نمیتونند کشور را اداره کنند همیشه باید دشمنی وجود داشته باشه

  3. اگر مشکل رقم دقیق مسافران هواپیماست!؟ ? عدد صحیح 298 نفر است، البته اصل موضوع خباثت و وحشیگری آمریکاست نه رقم دقیق، مثلاً در بمباران اتمی هیروشیما حدود 160 هزار نفر کشته شدند حالا اگه 158 هزار نفر بودند، عمق جنایت کم میشد؟

پاسخ دهید