نظر رهبر انقلاب درباره فیلم ماجرای نیمروز

فرهنگی

پس از اکران فیلم ماجرای نیمروز در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم فجر، این فیلم در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، اکران شد و پس از آن عوامل این فیلم در ۱ اسفندماه ۱۳۹۵ به دیدار مقام معظم رهبری رفتند و ایشان ضمن تفقد عوامل این اثر نظراتشان را درباره فیلم بیان فرمودند. پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از بیانات مقام معظم رهبری را که در این جلسه مطرح فرمودند را منتشر می‌کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار عوامل فیلم ماجرای نیمروز فرمودند:«این فیلم بسیار خوب بود. همه اجزاء فیلم عالی بود، کارگردانی عالی بود. بازی‌ها عالی، قصه عالی بود. فیلم خوش ساخت بود.»

به گزارش فارس، رهبر معظم انقلاب با اشاره به سکانسی از این فیلم درباره محاصره و پاکسازی خانه موسی خیابانی توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی فرمودند: «آن روزی که این قضیه (محاصره منزل موسی خیابانی) اتفاق افتاد من محضر امام(ره) بودم. بچه‌ها آمدند و گفتند؛ از جمله همین آقای سیف‌اللهی؛ آمدند و گفتند که قضیه تمام شده. آمدند که به امام گزارش بدهند.با دیدن فیلم شیرینی آن روز تکرار شد»

ایشان درباره لزوم توجه سینما به شهید لاجوردی خطاب به کارگردان ماجرای نیمروز فرمودند: «انشاالله یک کاری هم برای آقای لاجوردی بکنید. ایشان از آن شخصیت‌هایی است که شایسته است برایشان کار انجام بشود. در این فیلم اسمش بود اما لاجوردی کسی است که از قبل از انقلاب ما به او می‌گفتیم«مرد پولادین».»

مقام معظم رهبری در پایان نیز خاطر نشان کردند: «فیلم خیلی خوب بود. خیلی عالی بود».

بازدید اپلیکیشن 153 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. جواد عزتی من توی فیلم اکسیدان خیلی خوشم اومد.بازیش توی فیلمای قهوه تلخ،اکسیدان،درمدت معلوم من خیلی دوست داشتم عکسش دیدم یادش افتادم. اصلا اصلا اصلا از فیلم ماجرای نیمروز چون دوست نداشتم نظر خاصی دربارش ندارم چون موضوعش منو یاد خاطرات قتل خاندانم توسط منافق ها میندازه.این جنایاتی که توی فیلم نشون داده چیزی نبود واقعیش خیلی وحشت انگیزتر از اینا بود دایی من خبرنگار اون سالها بود عکسا و فیلمایی نشون داد که آدم دیوونه میشه.بعد مجاهدین میگن ما به مردم عادی تیراندازی نمیکردیم غلط کردن وطن فروشای نوکر صدام حسین.

  2. سلام و درود خداوند برشهیدان، به خصوص شهید مظلوم لاجوردی که هم قبل و هم بعد از ترور فیزیکی، همیشه وهمواره تا کنون مورد هدف ترور شخصیتی توسط کور دلان خبیث و وحشی و جنایتکار منافقین قرار گرفته است.

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.