نجات سرباز کی‌روش !

ورزشی

ملی پوشان فوتبال کشورمان در دو دیدار گذشته، از قدرت جنگندگی بالایی برخوردار بودند. همواره در فوتبال برای پیاده سازی ایده های فنی، نیاز به آمادگی جسمانی بالا و قدرت ذهنی مناسب است.

به گزارش طرفداری، کی روش و کادرفنی اش نشان داده اند تبحر خاصی در مسائل ذهنی و روانی دارند. پیش از شروع جام جهانی، شاهد حضور حسین اوجاقی (سرمربی تیم ملی ووشو) در تمرینات تیم ملی بودیم. اقدامی که در آن برهه زمانی، انتقاداتی نیز به دنبال داشت اما در عمل نتیجه بخش بود. در سال ۲۰۱۴ نیز شاهد حضور مهدی صفایی بودیم تا مشخص شود کی روش تأکید ویژه ای به این اقدام دارد.

این اقداماتِ کی روش بر نحوه نگرش بازیکنان تأثیر مستقیم داشته و شاهد تقویت روحیه جنگندگی در تیم ملی هستیم. از سوی دیگر کی روش همواره روانشناس خوبی بوده و در مواقع لزوم به خوبی توانسته بازیکنان را تهییج کند.
از اردوی تیم ملی شنیده می شود کی روش در برخی از مواقع برای افزایش روحیه جنگندگی، در شب های پیش از مسابقه، برای شاگردانش فیلم های جنگی و حماسی را درنظر می گیرد. به عنوان مثال فیلم “نجات سرباز رایان” یکی از نمایش های کی روش برای شاگردانش بوده.

جدا از این موارد، در تمرینات نیز شاهد اقداماتی این چنینی هستیم و در کنفرانس های خبری پیش یا پس از بازی نیز، کی روش همواره تأکید ویژه ای برای اعمال مسائلِ ذهنی دارد. در هر صورت ملی پوشان کشورمان به لحاظ شرایط ذهنی و روانی در بهترین حالت خود قرار دارند و بازیکنان با افزایش روحیه جنگندگی، اعتماد به نفس و در مواقع لزوم تمرکز، به دنبال تحقق یک رویای بزرگ هستند.

خلاصه داستان فیلم “نجات سرباز رایان”:

سه تن از چهار برادر از خانواده رایان در جنگ کشته شده‌اند و مادر آن‌ها در یک روز، خبر مرگ آن‌ها را دریافت کرده‌است. آن‌ها متوجه می‌شوند که فرزند چهارم و کوچک‌تر، جیمز فرانسیس رایان، در جایی در نرماندی، گم شده‌است. فرمانده کل ارتش ایالات متحده، دستور می‌دهد تا سرباز رایان را هر چه زودتر پیدا کنند و او را به خانه بازگردانند.

کاپیتان جان اچ. میلر (تام هنکس) به همراه چند تن از سربازان دیگر، مسئول انجام این ماموریت می شوند.

بازدید اپلیکیشن 184 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید