مزایده آخرین اثر داوینچی

فرهنگی
گزارش تصویری
برای نمایش تصاویر کلیک کنید. 2 عکس

قرار است آخرین نقاشی لئوناردو داوینچی در ماه آینده میلادی به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان بی سی، قرار است آخرین نقاشی لئوناردو داوینچی به نام «سالوادور ماندی» که تصویری از حضرت عیسی مسیح (ع) است، در ماه نوامبر به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار در نمایشگاه کریستیز به مزایده گذاشته شود.سالوادور ماندی، پرتره حضرت عیسی (ع) و مربوط به سال ۱۵۰۰ میلادی است. این اثر داوینچی از جمله آثار بسیار ارزشمند تاریخ به شمار می رود.

در این نقاشی، عکس حضرت عیسی (ع) با لباس آبی و قرمز به تصویر کشیده شده است و او یک گوی کریستال نیز در دست دارد.آلن وینترمیوت، کارشناس ارشد آثار باستانی در نمایشگاه کریستیز، گفت: این نقاشی که معمولا مونالیزای مرد نامیده می شود تا مدتها گمان می‌شد که مفقود شده یا از دست رفته است.

به گفته وی، این اثر نخستین بار در مجموعه چارلز اول ثبت شد و پس از آن در سال ۱۷۶۳ به فروش رسید؛ اما از آن پس تا سال ۱۹۰۰ ناپدید شد.

این اثر در سال ۱۹۵۸ به قیمت ۴۵ پوند به یک آمریکایی فروخته شد و دوباره در سال ۲۰۰۵ شخصی دیگر آن را خریداری کرد. صاحب جدید، عملیات ترمیم این اثر را آغاز کرد و این نقاشی در گالری ملی لندن در سال ۲۰۱۱ به نمایش گذاشته شد.

این اثر قرار است ۱۵ نوامبر سال جاری میلادی در نمایشگاه کریستیز به مزایده گذاشته شود. کریستیز یک بنگاه تجارت آثار هنری با شهرت جهانی است. هم اکنون این بنگاه بزرگترین خانه حراج دنیا محسوب می شود. کریستیز دارای دفاتر اصلی در لندن انگلیس و نیویورک آمریکاست.

بازدید اپلیکیشن 73 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.