شرط حضور بانوان در ورزشگاه

فرهنگی

سید صادق طباطبایی نژاد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص ممنوعیت ورود بانوان به برخی ورزشگاه‌ها مانند مسابقات فوتبال، اظهار کرد: اکنون نیز بانوان در بسیاری از ورزشگاه‌های کشور حضور پیدا می‌کنند و اگر مانعی وجود دارد موانع فرهنگی و اجتماعی است نه مانع خاص دیگری. اگر در ورزشگاه فرهنگ اجتماعی، عرف جامعه و مسائل شرعی رعایت شود هیچ مانعی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد، پس آنچه مانع حضور بانوان در مسابقات فوتبال آقایان می‌شود همین رعایت نکردن اخلاق در ورزشگاه‌ها است.

وی افزود: گاهی در همین ورزشگاه‌های فوتبال آن‌قدر مسائل اخلاقی رعایت نمی‌شود که حضور تماشاگران مرد نیز در مخاطره قرار می‌گیرد. در جلسه‌ای که با وزیر ورزش داشتم وزیر می‌گفت “وقتی فرزند کوچکم را به ورزشگاه بردم آن‌قدر فضا بد بود که خجالت کشیدم که پسرم در ورزشگاه بوده است”. بنابراین باید در ورزشگاه‌ها فرهنگ‌سازی شود که دیگر این موارد رخ ندهد. مسلم است وقتی جَو ورزشگاه‌ها به این شکل است حضور بانوان در این مکان‌ها مشکل پیدا می‌کند.

به گزارش ابسنا، نماینده مردم اردستان در مجلس در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کنید در آینده بانوان بتوانند به ورزشگاه‌های فوتبال بروند، گفت: این امکان وجود دارد به شرطی که موازین اخلاقی در ورزشگاه‌ها رعایت شود. برای مثال تماشا و حضور بانوان در مسابقات فوتبال چه اشکالی دارد؟ فقط باید موازین اخلاقی رعایت شود و هم‌اکنون اگر حضور بانوان را در ورزشگاه‌های فوتبال داشته باشیم ممکن است سبب وهن و بی‌اخلاقی گری شود، اما اگر روزی به این نتیجه برسند که حضور بانوان مانعی ندارد و عرف جامعه در ورزشگاه‌ها رعایت شود این مشکل هم برطرف می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 116 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. ۱٫ این موضوعی هست که خود شخص باید تصمیم بگیره. باید اجازه حضور داده بشه اونوقت خود فرد اگر حس کرد جو نمیپسنده نره ورزشگاه
    ۲٫ این صحبت کنار این موضوع بذارید که قبل از انقلاب خانمها هم میرفتند ورزشگاه
    ۳٫ از این صحبتا به این نتیجه میرسیم که جامعه ایران بی اخلاقترین جامعه جهان و برای خانمها نا امن ترین هست چون تو تمام دنیا( حتی اخیرا عربستان) خانمها اجازه ورود به ورزشگاه دارند

پاسخ دهید