چالش جدید تیم ملی؛ بازی در روز عاشورا

ورزشی
چالش جدید تیم ملی؛ بازی در روز عاشورا

قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، روز بیست و ششم تیرماه در قطر برگزار می‌شود. طبق رنکینگ فیفا، شاگردان مارک ویلموتس بلژیکی در تیم ملی، با تیم‌های ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، قطر، امارات، عربستان و چین در سید نخست آسیا قرار گرفته‌اند.

به گزارش ۹۰، در این مرحله ۴۰ تیم حضور دارند که که در ۸ گروه پنج تیمی قرار می‌گیرند. از هر گروه تیم‌های اول در کنار چهار تیم برتر دوم به مرحله‌ی پایانی انتخابی جام جهانی صعود می‌کند. در آن مرحله تیم‌ها در دو گروه ۶ تیمی برای صعود به جام جهانی با هم رقابت می‌کنند.

حریفان تکراری

تیم ملی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در این مرحله با تیم‌های عمان، ترکمنستان، گوام و هند همگروه بود و کار خود را برای صعود به جام جهانی از شهر داش‌آغوز ترکمنستان آغاز کرد. این احتمال وجود دارد که برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم ملی‌پوشان فوتبال کشورمان با هر کدام از این ۴ تیم که ۴ سال قبل همگروه بودند، دوباره همگروه شوند.

تیم ملی در مرحله‌ی پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم با تیم‌های کره جنوبی، سوریه، ازبکستان، چین و قطر همگروه بود. ملی‌پوشان فوتبال کشورمان با توجه به اینکه در این مرحله از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همراه با تیم‌های کره جنوبی، چین و قطر در سید یک رقابت‌ها قرار دارند، در این مرحله از جمع تیم‌هایی که در مرحله‌ی پایانی صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با آن‌ها رقابت کردند، فقط شانس تقابل با ازبکستان و سوریه را دارند. البته با توجه به اینکه این دو تیم در سید ۲ قرار دارند، فقط یکی از این تیم‌‌ها شانس همگروهی با ایران را دارند و نمی‌توانند سه تیم با هم در این مرحله همگروه شوند. سخت‌ترین گروهی که شاگردان ویلموتس امکان دارد در این مرحله در آن قرار بگیرند، می‌تواند با حضور عراق، بحرین، کویت و اندونزی تشکیل شود.

چالش جدید

یکی از چالش‌های فوتبال ایران برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به بازی رفت مقابل کره جنوبی در مرحله‌ی پایانی مقدماتی جام جهانی برمی‌گردد. تاریخ بازی تیم ملی مقابل کره جنوبی روز تاسوعا بود و بازی در غروب آن روز و شب عاشورا برگزار شد. در آن روزها مخالفت‌های زیادی با برگزاری این بازی صورت گرفت اما در نهایت بازی در شب عاشورا برگزار شد و تیم ملی هم با تک گل سردار آزمون میهمان خود را شکست داد.

حالا شاگردان ویلموتس در دومین بازی خود در مرحله‌ی مقدماتی جام جهانی باید در روز عاشورا به میدان بروند. دیداری که احتمالا زمان برگزاری آن چالش جدید برای فدراسیون فوتبال است. هنوز مشخص نیست بازی دوم تیم ملی که در روز نوزدهم شهریور ماه برگزار می‌شود، با چه تیمی است و در کجا برگزار می‌شود اما اگر ایران در آن بازی میزبان باشد، چالش جدی پیش روی فوتبال ایران است.

بازدید اپلیکیشن 185 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

حاشیه‌های ‌فنی و غیرفنی‌ بازی ‌پرسپولیس – سپاهان حاشیه‌های ‌فنی و غیرفنی‌ بازی ‌پرسپولیس – سپاهان
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح | بدترین شکست پرسپولیس در روزی رقم خورد که آنها بهترین بازی این فصل را به نمایش گذاشتند. به نظرم این بازی نشان داد که به کالدرون باید اعتماد کرد. او مربی شجاعی است. * یک: او در حالیکه نام‌های بزرگی مثل بشار رسن و امید عالیشاه…...
تاریخ‌سازی اینتر با آنتونیو کونته تاریخ‌سازی اینتر با آنتونیو کونته
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح | عصر شنبه و در ادامه رقابت‌های هفته ششم سری A اینترمیلان در لوئیجی فراریز مهمان سمپدوریا بود و موفق شد با پیروزی ۳بریک، ششمین برد متوالی خود را هم کسب کرده و تا پایان هفته ششم با ۱۸ امتیاز کامل صدرنشین شود. اینترمیلان از ابتدای فصل…...
حمله تند وریا غفوری به اردوغان حمله تند وریا غفوری به اردوغان
ورزشی
برترین‌ها: وریا غفوری با انتشار پستی در اینستاگرام و حمله به اردوغان به حمایت از کردهای سوری پرداخت. او در اینستاگرام خود نوشت: «به نام چشمه صلح هزاران خانواده بی گناه را آواره کردی توی متجاوز آدم کش معنی صلح را نمیفهمی. شرم بر تو و افراد تحت امر تو.…...

پاسخ دهید