ورزش کردن هنگام سرماخوردگی مفید است

سلامت و زندگی
ورزش کردن هنگام سرماخوردگی مفید است

آیا ورزش کردن هنگام سرماخوردگی برای سلامتی ضرر دارد یا خیر؟ دکتر «هیلاری گیت» در پاسخ به سوالی درباره رفتن به باشگاه ورزشی در هنگام سرماخوردگی می گوید: یک قانون خوب در این مواقع این است که «آزمایش بالای گردن» را انجام دهید. بر اساس این قانون اگر علایم سرماخوردگی تنها در محیط سر شما است مانند آبریزش بینی، عطسه یا گلو درد بهتر است ورزش را به میزان سبک تا متوسط انجام دهید.

ورزش کردن هنگام سرماخوردگی

سال گذشته دانشمندان علوم بهداشت در دانشگاه بث (Bath) مقاله ای را منتشر کردند که در آن با ذکر شواهدی استدلال کردند حتی در این شرایط، ورزش شدید می تواند سیستم ایمنی را تقویت کند.

با این حال به آهستگی ورزش کنید و در صورتی که احساس ضعف یا بیقراری کردید مدت زمان جلسه ورزش خود را کوتاه کنید.

اگر علایم مربوط به منطقه زیر گلو مانند گرفتگی سینه یا تب بالا دارید، بهتر است کاملا استراحت کنید زیرا ورزش دمای بدن شما را بالاتر می برد و احساس کوفتگی در بدن شما به وجود می آورد.

منبع: سیناپرس

بازدید اپلیکیشن 41 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

رابطه سرما و بیماری! رابطه سرما و بیماری!
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
امان از دست ویروس سرماخوردگی!...
سرماخورده‌ها از مصرف لبنیات پرهیز کنند سرماخورده‌ها از مصرف لبنیات پرهیز کنند
سلامت و زندگی
دکتر «سید کاظم کاظمینی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که مصرف آنتی‌بیوتیک در اکثر موارد برای افراد مبتلا به سرماخوردگی هیچ ضرورتی ندارد، اظهار کرد: بسیاری از بیماران سرماخورده گمان می‎کنند اگر ترشحات سبزرنگ و غلیظ در ریه یا پشت حلق داشته باشند، باید آنتی بیوتیک مصرف…...
علائم سرماخوردگی که نباید نادیده گرفته شوند علائم سرماخوردگی که نباید نادیده گرفته شوند
سلامت و زندگی
به طور میانگین سرماخوردگی معمولی حدود هفت تا ۱۰ روز به طول می‌انجامد. آگاهی داشتن از علائم و مراحل این بیماری در تسکین هرچه سریع‌تر آن سودمند است. به نوشته ایسنا،اغلب اولین نشانه های سرماخوردگی احساس سوزش یا التهاب در گلو و آبریزش بینی است. بهترین راهکار برای کنترل اولیه…...

پاسخ دهید