خبر فوری : وقوع زمین‌لرزه ۵٫۵ریشتری در حوالی خلیج فارس

نامه نظام پزشکی به رییس جمهور درباره خرید واکسن

سلامت و زندگی
نامه نظام پزشکی به رییس جمهور درباره خرید واکسن

اولویت تهیه و خرید واکسن، نیازی حیاتی و ضروریست که باید صرفاً بر اساس نگرشی علمی و بر اساس مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود.

روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی به همراه رئیس مجمع انجمن های علمی کشور در نامه ای به ریاست جمهوری خواستار به کارگیری تمام مساعی دولت برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با استفاده از همه ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی شدند.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، در نامه دکتر محمدرضا ظفرقندی – رییس کل، دکتر مصطفی معین – رییس شورای عالی و دکتر عباس آقازاده مسرور – رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی و همچنین دکتر ایرج فاضل – رییس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران، خطاب به رییس جمهور آمده است:« همانطور که استحضار دارید امروز مهم‌ترین مقوله حوزه سلامت در جهان، مواجهه صحیح، علمی و مدبرانه در مقابل همه‌گیری بیماری کرونا و تنها راه غلبه و قطع زنجیره این بیماری مهلک که هر روز جان انسان‌های زیادی را تهدید می‌کند تأمین سریع و استفاده از واکسن مناسب و مؤثر بر اساس اولویت‌های تعیین شده است.

یقیناً جنابعالی اطلاع دارید که بسیاری از کشورهای منطقه و جهان واکسیناسیون علیه بیماری کووید-۱۹ را شروع کرده و حتی بعضی از کشورهای منطقه درصد قابل توجهی از مردم را تحت پوشش واکسن قرار داده‌اند.

جناب آقای رییس جمهور، امروز اولویت تهیه و خرید واکسن، نیازی حیاتی و ضروریست که باید صرفاً بر اساس نگرشی علمی و بر اساس مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مردم و اقشار آسیب‌پذیر و گروه‌های پر خطر و کادر خدوم و فداکار درمان قرار گیرد.

اگر چه تلاش‌های بی‌وقفه همکاران و دانشمندان کشور در جهت تولید واکسن داخلی بسیار ارزشمند و موجب تثبیت پایه‌های تولید واکسن در کشور خواهد شد ولی جنابعالی واقفید که طی مراحل علمی و تولید انبوه واکسن داخلی به زودی مسیر نخواهد شد.

حتی انحصار تهیه واکسن از مسیر سازمان جهانی بهداشت (کانال کواکس) نیز با توجه به درخواست‌های کشورهای متقاضی متعدد و سهمیه‌بندی انجام شده به هیچ وجه برای واکسیناسیون قابل قبول در زمان مناسب، کفایت نمی‌کند.

لذا اینجانبان به عنوان نمایندگان جامعه پزشکی کشور مؤکداً از جنابعالی می‌خواهیم در جهت تأمین حقوق بدیهی مردم و انتظارات بر حق کادر درمان، تمام مساعی دولت محترم را برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با استفاده از همه ظرفیت‌های بخش دولتی و خصوصی و به دور از مسائل سیاسی مبذول نمایید.

بدیهی است سازمان نظام پزشکی و آحاد جامعه پزشکی کشور آمادگی کامل و مشفقانه خود را آنچنانکه از آغاز بحران همه‌گیری کرونا در عرصه‌های مختلف بروز داده‌اند، جهت همکاری در تهیه و توزیع واکسن و هر گونه خدمت به مردم شریف ایران اعلام می‌دارند.»

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پیشنهاد احمدی‌نژادی برای رفع مشکل آلودگی هوا پیشنهاد احمدی‌نژادی برای رفع مشکل آلودگی هوا
اجتماعی
یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی انتقال کارخانجات از اطراف تهران به شهرهای کوچک‌تر و همچنین انتقال دانشگاه‌ها را از راهکارهای کاهش آلودگی هوای پایتخت عنوان کرد. این پیشنهاد در دوره دولت محمود احمدی‌نژاد قرار بود اجرا شود، اما شکست خورد. حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به وضعیت آلودگی…...
ببینید/ایران چه انتخاب‌هایی برای خرید واکسن کرونا دارد ببینید/ایران چه انتخاب‌هایی برای خرید واکسن کرونا دارد
سلامت و زندگی
معلوم نیست که قرار است مردم واکسن وارداتی بزنند یا این‌که تا تولید واکسن داخلی که هنوز هیچ‌ اطلاعاتی از آن در دست نیست، صبر کنند. عصر ایران؛ حسن حسینی ــ خرید واکسن کرونا در ایران به یک معما تبدیل شده‌است. معلوم نیست که قرار است مردم واکسن وارداتی بزنند…...
خانواده‌ها به بدرقه سربازان نیایند خانواده‌ها به بدرقه سربازان نیایند
اجتماعی
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: در راستای کمک به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اعضای خانواده مشمولان از همراهی فرزندان خود در زمان اعزام خودداری کنند. سرهنگ محمود ریاحی اظهار کرد: در راستای کمک به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعضای خانواده مشمولان، از همراهی فرزندان خود…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید