چگونه می توان حافظه خود را تقویت کرد؟

سلامت و زندگی
چگونه می توان حافظه خود را تقویت کرد؟
هرچه بزرگتر می شویم، شرایط شناختی مانند زوال عقل و آلزایمر تمایل به تأثیرگذاری بر عملکردهای حافظه مغز ما را دارند. البته حتما لازم نیست که با آلزایمر یا زوال عقل حافظه مان را از دست بدهیم و به پیری برسیم، چرا که استرس مداوم و یک سبک زندگی ناسالم به راحتی می تواند بر عملکرد مغز ما تأثیر بگذارند.

خوشبختانه، می توانیم به راحتی از زوال عقل و حافظه جلوگیری کنیم و آنرا سالم و شاداب نگه داریم. بهترین نکاتی که برای حفظ سلامتی عقل به ما کمک می کنند شامل موارد زیر است:

روش های تقویت حافظه

مرتباً ورزش کنید

بله درست است، منظورهمان ورزش بدنی است. در هر تحقیق، داشتن سبک زندگی بی تحرک همچنین می تواند منجر به از دست دادن حافظه شود. بنابراین از خانه بیرون بروید و ورزش کنید. چرا که هم برای ذهن و هم برای بدن مفید است.

انجام بازی های ویدئویی

نتیجه مطالعه جدید نشان می دهد که چگونه این تفریح ​​ها می توانند به بهبود عملکرد مناطق مختلف مغز مرتبط با حافظه در مغز کمک کنند، انجام بازی های ویدئویی برای ذهن خوب است. اما در انجام این بازی ها نباید بیش از زیاده روی کرد.

سبزیجات بخورید

خوردن سبزیجات می تواند به سلامتی شما و بدن شما کمک کند که شامل مغز نیز می شود. میوه و سبزیجات می توانند به کاهش استرس اکسیداتیو در مغز و همچنین به حفظ کارکردهای شناختی سالم مغز کمک کنند.

کاهش سطح استرس

استرس شدید و مداوم، به ویژه در سطوح بالا، به راحتی می تواند حافظه شخص را مختل کرده و به مهارت های شناختی او آسیب برساند. می توان با انجام مدیتیشن، صحبت کردن و پیاده روی یا با استفاده از روشهای کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی استرس را به کمترین میزان خود در شخص رساند.

منبع: شفقنا

بازدید اپلیکیشن 88 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مغزی توانمند با رژیم غذایی “مایند” مغزی توانمند با رژیم غذایی “مایند”
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
رژیم غذایی مایند حاصل ترکیبی از دو رژیم غذایی مدیترانه ای و دش است که بر سلامت مغز متمرکز است. رژیم غذایی مدیترانه ای بر مصرف میوه ها، سبزیجات، لوبیاها، حبوبات، و غلات کامل متمرکز است، در شرایطی که مصرف گوشت قرمز، لبنیات، شیرینی ها و غذاهای سرشار از چربی…...
قلب سالم، مغز سالم! قلب سالم، مغز سالم!
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
حتما حواستان به کلسترول باشد...
کم‌حافظه شده‌اید؟ این مطلب را بخوانید کم‌حافظه شده‌اید؟ این مطلب را بخوانید
سلامت و زندگی
بخشهای مهم مطلب خبرگزاری ایرنا درباره راه های پیشگیری از ضعف حافظه را برایتان انتخاب کردیم: برای پیشگیری از ضعف حافظه ، از ذهن خود کار بکشید، زیاد بخوانید و بنویسید و بگذارید که سلول ‌های خاکستری مغزتان فعال باشند. - تغذیه سالمی داشته باشید و مصرف مرتب انواع میوه،…...

پاسخ دهید