چند توصیه کلیدی برای سلامت قلب و استخوان‌ها

سلامت و زندگی
چند توصیه کلیدی برای سلامت قلب و استخوان‌ها
گروهی از ۱۰۰ متخصص با بررسی‌های متعدد، اقدماتی را که می‌توان با استفاده از آنها، قلب و استخوان‌های خود را حتی در دوران پیری سالم نگهداشت، توصیه کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از دیلی‌میل، کارشناسان روش‌هایی برای حفظ سلامت قلب و استخوان‌ها توصیه‌کرده‌اند که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

حفظ سلامت استخوان‌ها

۱. هفته‌ای دوبار خریدهایتان را بدون استفاده از خودرو انجام دهید. این کار تراکم استخوان و سلامت مفاصل را بهبود بخشیده و ماهیچه‌ها را در بهترین حالت قرار می‌دهد.

۲. دوبار در روز، ۲۰ دفعه حرکت ورزشی «بشین و پاشو» را انجام دهید. این حرکت، قدرت زانو و مفصل ران را حفظ می‌کند.

۳. با مصرف موزهای متمایل به رنگ سبز، باکتری‌های خوب روده را افزایش دهید در نتیجه جذب کلسیم مورد نیاز بدن را بهبود بخشید.

۴. با استفاده از پنجه‌های پا از پلکان بالا روید. این کار ماهیچه‌های ساق پا را تقویت می‌کند. همچنین می‌توانید هنگام مسواک زدن روی یک پا بایستید تا پاهایتان به‌مرور قوی ‌شوند.

حفظ سلامت قلب

۱. یک یا دو وعده از غذای روزتان را کم کنید. این کار کمک می‌کند که حساسیت بدن به انسولین بهبود یافته و از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی کاسته شود.

۲. پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری تا محل کار (در صورت امکان) می‌تواند به سلامت قلب‌تان کمک کند. البته مراقب باشید این فعالیت‌ها را در هوای آلوده انجام ندهید که خطر ابتلا به ناراحتی‌های قلبی را افزایش می‌دهد.

۳. از ورزش‌های سنگین، مانند ورزش‌های «اولتراماراتون»، دوری کنید. این نوع ورزش‌ها موجب ضربان نامنظم قلب و در نتیجه ابتلا به بیماری قلبی می‌شوند

۴. در روز یک فنجان چای سیاه یا سبز بنوشید. این نوشیدنی‌ها به دلیل دارا بودن آنتی‌اکسیدان می‌توانند جلوی صدمات سلولی و در نتیجه ابتلا به بیماری قلبی را بگیرند.

از توصیه‌های دیگر این کارشناسان برای حفظ سلامت قلب و استخوان‌ها ، می‌توان به مصرف برخی میوه‌ها مانند زغال اخته یا سبزیجاتی مانند بادمجان، مصرف کم نمک و کنترل فشار خون اشاره کرد.

بازدید اپلیکیشن 68 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نسخه خوراکی برای کاهش استرس نسخه خوراکی برای کاهش استرس
سلامت و زندگی
غذا و استرس رابطه پیچیده ای دارند. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۶ در نشریه Journal of Nutrition and Food Sciences منتشر شد، نشان داد آن چه می خوریم نه تنها می تواند بر سطوح استرس تاثیرگذار باشد، بلکه استرس می تواند نیاز به برخی ویتامین ها و مواد معدنی…...
بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی
سلامت و زندگی
اینکه چه زمان‌هایی را برای پیاده روی اختصاص دهید که چربی سوزی بهتری داشته باشید یکی از سوالات رایج می‌باشد. بهترین زمان پیاده روی برای لاغری بهترین زمان پیاده روی ، پیاده روی صبحگاهی است. پایین بودن سطح قند خون یکی از دلایل این است که صبح‌ها بهترین زمان پیاده…...
تولید هورمون شادی را در بدن خود تقویت کنید! تولید هورمون شادی را در بدن خود تقویت کنید!
سلامت و زندگی
احساس شادی و خوشحالی تنها یکی از مواردی است که هورمون ها مسئول آن هستند و بسیاری از کارهایی که روزانه در زندگی خود انجام می دهید بر شرایط هورمون ها تاثیرگذار هستند. به گزارش عصر ایران به نقل از "اکتیو تایمز"، سوخت و ساز، واکنش به آسیب دیدگی، سطوح…...

پاسخ دهید