بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی

سلامت و زندگی
بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی

اینکه چه زمان‌هایی را برای پیاده روی اختصاص دهید که چربی سوزی بهتری داشته باشید یکی از سوالات رایج می‌باشد.

بهترین زمان پیاده روی برای لاغری

بهترین زمان پیاده روی ، پیاده روی صبحگاهی است. پایین بودن سطح قند خون یکی از دلایل این است که صبح‌ها بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی است. وقتی قند خون بدن پایین باشد، بدن برای تامین انرژی وسوخت و ساز مورد نیاز برای پیاده روی به سراغ چربی‌های اضافی بدن می‌رود.

دلیل دیگر این است که در هنگام صبح، میزان هورمون‌هایی که باعث تسریع چربی سوزی در بدن می‌شود مانند هورمون کورتیزول زیاد است. اکثر ما صبح‌ها چون خواب کافی داشته‌ایم انرژی و نشاط زیادی برای ورزش کردن داریم. به همین خاطر می‌توان قبل از صبحانه حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه پیاده روی کرده و سپس بعد از یک دوش آب گرم به سراغ صبحانه‌ای مفید برویم. حتی کسانی که به سرکار می‌روند می‌توانند صبح‌ها پیاده به محل کار خود بروند و این ورزش را انجام دهند.

تحقیقات نشان داده است کسانی که صبح را برای ورزش و پیاده روی انتخاب می‌کنند، اغلب به برنامه‌ی ورزشی خود پایبندتر هستند. بعضی از افراد صبح‌ها وقتی ناشتا هستند نمی‌توانند ورزش کنند. این افراد حتماً اول صبحانه بخورند و حداقل نیم ساعت بعد از صبحانه ورزش و پیاده روی را شروع کنند.

پیاده روی در ظهر: یکی دیگر از بهترین زمان‌های پیاده روی برای چربی سوزی هنگام ظهر است. در این زمان بدن دیگر خستگی هنگام صبح را ندارد و بدن آمادگی زیادی برای پیاده روی‌های تند وچربی سوزی دارد. به همین علت بسیاری از افراد بهترین زمان برای ورزش کردن را هنگام ظهر می‌دانند.

مطالعات زیادی نشان داده است که جلساتی که بعد از ظهرها برگزار می‌شود از نظر عملکرد ورزشی، استقامت و قدرت نتایج بهتری را در بردارد. به عبارت بهتر افراد می‌توانند تمرینات بیشتری را انجام دهند.

پیاده روی در شب:برای افرادی که شام زیاد میخورند بهترین زمان پیاده روی برای چربی سوزی، قبل از خواب است. یکی از مزایای پیاده روی در شب این است که شما می‌توانید کالری‌های اضافی که در طول روز دریافت کرده‌اید به راحتی بسوزانید. اکثر افراد به دلیل اینکه از صبح کارهای زیادی انجام داده‌اند، دیگر انرژی کافی برای ورزش ندارند به همین علت از پیاده روی‌های شبانه گریزان هستند.

یکی از مضررات پیاده روی تند شبانه افزایش ضربان قلب است. پیاده روی تند قبل از خواب شبانه باعث می‌شود که شما خواب راحتی نداشته باشید. پس اگر می‌خواهید شب‌ها پیاده روی کنید این کار را بلافاصله قبل از خواب انجام ندهید.

بازدید اپلیکیشن 89 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تولید هورمون شادی را در بدن خود تقویت کنید! تولید هورمون شادی را در بدن خود تقویت کنید!
سلامت و زندگی
احساس شادی و خوشحالی تنها یکی از مواردی است که هورمون ها مسئول آن هستند و بسیاری از کارهایی که روزانه در زندگی خود انجام می دهید بر شرایط هورمون ها تاثیرگذار هستند. به گزارش عصر ایران به نقل از "اکتیو تایمز"، سوخت و ساز، واکنش به آسیب دیدگی، سطوح…...
چند توصیه کلیدی برای سلامت قلب و استخوان‌ها چند توصیه کلیدی برای سلامت قلب و استخوان‌ها
سلامت و زندگی
گروهی از ۱۰۰ متخصص با بررسی‌های متعدد، اقدماتی را که می‌توان با استفاده از آنها، قلب و استخوان‌های خود را حتی در دوران پیری سالم نگهداشت، توصیه کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از دیلی‌میل، کارشناسان روش‌هایی برای حفظ سلامت قلب و استخوان‌ها توصیه‌کرده‌اند که در ادامه به برخی از آنها…...
پیاده روی کنید تا سرطان نگیرید پیاده روی کنید تا سرطان نگیرید
سلامت و زندگی
یک مطالعه نشان داده است که ۲۰ دقیقه پیاده‌روی با سرعت در روز می‌تواند خطر ابتلا به هفت نوع سرطان را کاهش دهد. ورزش ضد سرطان افرادی که فقط دو و نیم ساعت ورزش متوسط در هفته انجام می‌دهند، احتمال ابتلا به هفت نوع سرطان در آن‌ها کمتر است. این ورزش…...

پاسخ دهید