کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۰۵۴۴
تاریخ خبر:

روایت قوه قضائیه از زندانی شدن یاشار سلطانی و صبا آذرپیک

روایت قوه قضائیه از زندانی شدن یاشار سلطانی و صبا آذرپیک

رسانه قوه قضائیه درباره پرونده‌های یاشار سلطانی و صبا آذرپیک و زندانی شدن آنها توضیح داد

مرکز رسانه قوه قضائیه در دو خبر جداگانه، درباره پرونده های یاشار سلطانی و صبا آذرپیک و زندانی شدن آنها توضیح داد. یاشار سلطانی در پرونده‌ای که ۱۷ شاکی دارد، به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (یازده فقره)، به یک سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم شده که این حکم به اجرا درآمد. یاشار سلطانی در پرونده‌ای که ۱۷ شاکی دارد، پس از تجدید نظرخواهی و رای نهایی و قطعی دادگاه به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (یازده فقره)، به یک سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم شده است. یاشار سلطانی ساعاتی پیش پس از احضار به دادستانی تهران جهت اجرای حکم قطعی قضایی وارد زندان شد.

 

براساس حکم صادره صفورا آذرپیک بابت پنج فقره نشر اکاذیب و همچنین تهدید اشخاص و بی‌توجهی به مقررات قانونی و حقوق سایر افراد جامعه به حبس محکوم شده است. روند قضایی پرونده دیگر صفورا آذرپیک با ۸ شاکی خصوصی نیز در حال بررسی است

 

براساس حکم صادره صفورا آذرپیک بابت پنج فقره نشر اکاذیب به تحمل ۲ سال حبس تغزیری و پرداخت جریمه نقدی و اعاده حیثیت از شکات از طریق عذرخواهی از ایشان در یکی از روزنامه‌های رسمی و بابت پنج فقره جرم افترا نسبت به شکات به پرداخت جزای نقدی محکوم شده است. همچنین این فرد بابت جرم تهدید به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

 

براساس حکم صادره، متهم به جهت بی‌توجهی به مقررات قانونی و حقوق سایر افراد جامعه، نوع جرایم ارتکابی و خسارات ناشی از آن جهت تکمیل کیفر اصلی به ممنوعیت فعالیت در رسانه‌های اجتماعی به مدت دو سال و انتشار حکم محکومیت قطعی در رسانه رسمی محکوم شده است. براساس مفاد پرونده صبا آذرپیک در این پرونده، ۷ شاکی خصوصی دارد. روند قضایی پرونده دیگر صفورا آذرپیک با ۸ شاکی خصوصی نیز در حال بررسی است و حکم نهایی آن صادر نشده است.

کدخبر: ۵۶۰۵۴۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر