کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۸۸۸
تاریخ خبر:

اظهارات جدید وزیر دفاع درباره حمله به پاکستان، عراق و سوریه

اظهارات جدید وزیر دفاع درباره حمله به پاکستان، عراق و سوریه

امیر آشتیانی در گفتگو با ایلنا گفت: بر اساس همه حقوق بین‌المللی و موازین بین‌المللی هر کشوری از ناحیه تروریست‌ها مورد تعرض قرار گیرد، می‌تواند دفاع مشروع کند و ما هر کجا از هر ناحیه‌ای تهدید شویم، می‌توانیم عکس‌العمل نشان دهیم.

محمدرضا قرائی آشتیانی درباره اقدامات بازدارنده اخیر ایران و مورد هدف قرار دادن مواضع تروریست‌ها در سه نقطه، گفت: جمهوری اسلامی برای این‌که از تمامیت ارضی و مردم عزیز کشورمان دفاع کند، از همه ابزارها استفاده می‌کند و ما ضمن این‌که به همه همسایگان‌مان احترام می‌گذاریم، حقوق‌شان را رعایت می‌کنیم و تمامیت ارضی آنها را هم قبول داریم و هم به حفظش کمک می‌کنیم اما به هیچ وجه نمی‌پذیریم از داخل کشورهایی که با ما همجوار هستند، تهدیدی علیه ما انجام شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: ابتدا ما با مذاکره، صحبت و تعامل با این کشورها تلاش داریم اتفاقی نیفتد، ولی اگر نتوانند کنترل کنند و تعللی صورت گیرد، آن زمان مجبوریم عکس‌العمل نشان دهیم و خودمان وارد عمل می‌شویم و فرقی هم نمی‌کند، چه کشوری باشد.

وی عنوان کرد: این حق دفاع مشروع برای ما وجود دارد و اصلا بر اساس همه حقوق بین‌المللی و موازین بین‌المللی هر کشوری از ناحیه تروریست‌ها مورد تعرض قرار گیرد، می‌تواند دفاع مشروع کند و ما هر کجا از هر ناحیه‌ای تهدید شویم، می‌توانیم عکس‌العمل نشان دهیم.

امیرآشتیانی خاطرنشان کرد: قبل از این اقدامات حتما با صحبت‌هایی که انجام می‌دهیم، با مذاکراتی که با مرزبانان و مجموعه عناصر سیاسی آن کشورها می‌کنیم، تلاش می‌کنیم خودشان کنترل کنند که این اتفاقات نیفتد.

وی در پاسخ به اینکه آیا در موارد اخیر هم این اقدام صورت گرفته است، گفت: بله، حتما این کار را انجام داده‌ایم. توجیه و صحبت کردیم، تذکر داده‌ایم و اگر ببینیم رعایت نمی‌کنند، از حق مشروع‌مان استفاده می‌کنیم و عملیات انجام می‌دهیم.

 

کدخبر: ۵۵۲۸۸۸
تاریخ خبر:
ارسال نظر