کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۷۶۹
تاریخ خبر:

سپاه در حمله امروز از کدام موشک استفاده کرد؟

سپاه در حمله امروز از کدام موشک استفاده کرد؟

سپاه پاسداران بامداد امروز، سه‌شنبه، در سه حمله مقرهای جاسوسی موساد در اقلیم کردستان عراق (شهر اربیل) و همچنین مقر تروریست‌های داعش در سوریه را با موشک‌های بالستیک هدف قرار داد

سردار حاجی‌زاده می‌گوید نیروی هوافضای سپاه در این حمله از چهار فروند موشک بالستیک خیبرشکن استفاده کرده که از جنوب خوزستان به‌مقصد گروه تکفیری در ادلب سوریه شلیک شده‌اند. باتوجه به اظهارات سردار حاجی‌زاده می‌توان فاصله محل شلیک موشک‌های خیبرشکن تا ادلب را حدود هزار و ۳۰۰ کیلومتر تخمین زد و آن را دوربردترین عملیات موشکی سپاه دانست.

در این عملیات از موشک‌های بالستیک خیبرشکن استفاده شده است. این موشک همزمان با گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۴۰۰ با حضور سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح و سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ضمن بازدید از یکی از پایگاه‌های موشکی زمین به زمین نیروی هوافضای سپاه رونمایی شد.

موشک دوربرد و نقطه‌زن «خیبرشکن» از نسل سوم موشک‌های دوربرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است. این موشک دارای سوخت جامد است و در فاز فرود دارای مانورپذیری برای عبور از سپر موشکی است و طراحی بهینه آن باعث شده است وزن آن نسبت به نمونه‌های مشابه یک‌سوم کاهش یابد و مدت آماده‌سازی و شلیک آن نیز تا یک‌ششم تقلیل پیدا کند. این موشک دارای برد هزار و ۴۵۰ کیلومتر و سامانه هدایت ترکیبی و مجهز به کلاهک مانورپذیر است.

دوربردترین عملیات موشکی سپاه با کدام بالستیک انجام شد؟ +عکس

فاصله حدودی محل شلیک تا اصابت موشک‌های سپاه

کدخبر: ۵۵۲۷۶۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر