کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۶۱۰۰۴
تاریخ خبر:

آتش‌سوزی یک آپارتمان در سعادت‌آباد تهران + عکس

آتش‌سوزی یک آپارتمان در سعادت‌آباد تهران + عکس

آتش‌نشانان با حضور به موقع در صحنه یک حادثه آتش‌سوزی در سعادت‌آباد تهران موفق شدند جان یک دختر نوجوان را نجات دهند

وقوع حادثه حریق در یک منزل مسکونی در ساعت ۱۵:۱۶ دیروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان ایستگاه ۵۸ را به همراه نردبام هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب را به همراه نیروهای کمکی از ایستگاه‌های حریق و نجات ایستگاه ۲۵ و تشک نجات ایستگاه ۵۵ به محل حادثه واقع در سعادت‌آباد، خیابان سرو غربی اعزام کرد.

 

با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، مشاهده شد که حریق در یک ساختمان مسکونی ۵ طبقه ۱۰ واحدی رخ داده و کانون حریق واحدی مسکونی به مساحت حدود ۱۱۰ مترمربع در طبقه چهارم این ساختمان است. حریق در قسمت پذیرایی این ساختمان رخ داده و به سرعت در حال گسترش و سرایت به بخش‌های دیگر ساختمان و همچنین واحدهای مجاور بود.

 

از طرف دیگر، گزارش‌ها حاکی از محبوس شدن دختری ۱۴ ساله در میان دود و آتش بود. در این شرایط آتش‌نشانان اقدام به قطع جریان گاز و برق ساختمان کرده و با تقسیم شدن به ۲ گروه عملیات خود را برای خاموش کردن آتش و نجات دختر نوجوان آغاز کردند. خوشبختانه دقایقی بعد آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص و دستگاه‌های تنفسی دختر نوجوان را از میان دود و آتش خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند.

آتش سوزی

همزمان، گروه دیگر نیز اقدامات خود را برای اطفای حریق آغاز کرده و با کشیدن یک رشته لوله آب اقدام به خاموش کردن شعله‌های آتش کردند. با اقدام به‌موقع آتش‌نشانان، شعله‌های آتش در این واحد مسکونی خاموش و از گسترش آن به اماکن مجاور جلوگیری شد.

 

در پایان نیز آتش‌نشانان اقدام به لکه‌گیری و تخلیه دود کرده و پس از ایمن‌سازی محل، به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه‌های خود بازگشتند. یک گروه از کارشناسان آتش‌نشانی نیز اقدامات خود برای یافتن علت وقوع حادثه را آغاز کردند.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۶۱۰۰۴
تاریخ خبر:
ارسال نظر