کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۸۹۸۰
تاریخ خبر:

مسئولان شرکت زغال‌سنگ کرمان احضار شدند + جزئیات

مسئولان شرکت زغال‌سنگ کرمان احضار شدند + جزئیات

این دومین حادثه منجر به فوت در ده روز گذشته در این معدن است

رییس دادگستری شهرستان کوهبنان گفت: در پی دومین حادثه منجر به فوت دو کارگر در معادن این شهرستان طی هفته‌های اخیر؛ مسئولان شرکت زغالسنگ استان به دستگاه قضایی احضار شدند. علی محبوب‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد: بدون هیچگونه اغماضی با مقصران حادثه معادن اصلی و هشونی کوهبنان برخورد قانونی می‌شود و در این راستا مدیران شرکت زغالسنگ و مسئولان واحد ایمنی و امداد این معادن به دادگستری احضار شده‌اند.

 

وی در خصوص ریزش تونل در معدن اصلی زغالسنگ، در دو روز گذشته که منجر به جانباختن یکی از کارگران این معدن، شد، گفت: هنوز ده روز از حادثه تلخ در معدن زغالسنگ هشونی که منجر به فوت یک گارگر شده بود، نگذشته است که مجدداً حادثه‌ای دیگر، منجر به جان باختن یکی از کارگران دیگر، در معدن اصلی شد و در این خصوص بلافاصله مدیران و مسئول واحد ایمنی و امداد معادن به دادگستری احضار شدند. در این رابطه پرونده‌ای در دادگستری شهرستان کوهبنان تشکیل شده است و قاضی پرونده به‌صورت ویژه تحقیقات مقدماتی را آغاز کرده است.

 

وی بیان کرد: نظر به اینکه این دومین حادثه‌ای است که طی ده روز اخیر در معادن شهرستان کوهبنان‌، اتفاق افتاده و منجر به داغدار شدن دو خانواده شده است، لذا ضروری است سازمان صمت و سایر مراجع مربوطه، موضوع ایمنی و امداد در معادن را به‌صورت ویژه‌ و بدون هر گونه نقصی، پیگیری کنند. علل حادثه در حال بررسی است و در صورت قصور و کوتاهی با مقصران احتمالی حوادث، بدون هیچگونه اغماضی برخورد قضائی خواهد شد.

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۸۹۸۰
تاریخ خبر:
ارسال نظر