کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۴۸۳۲
تاریخ خبر:

شلیک مرگبار در خیابان هاشمی به صراف موتوری

شلیک مرگبار در خیابان هاشمی به صراف موتوری

مرد جوان موقع قتل ۶۲ هزار دلار به همراه داشت که دست نخورده است

روزنامه هفت صبح| ‌ ساعت ۶ عصر روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه امسال صدای شلیک گلوله در خیابان هاشمی بلوار معلم پیچید و خبر از یک فاجعه داد. ساکنین خیابان وحشت زده به محل برخاستن صدا شتافتند و با جسد غرق در خون مرد جوان حدودا ۴۰ ساله‌ای مواجه شدند که روی زمین افتاده بود. بلافاصله مراتب موضوع به اطلاع مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ رسید و ماموران کلانتری شهرک ولیعصر در محل وقوع جنایت حاضر شدند.

 

شناسایی هویت قاتل

به این ترتیب رسیدگی به موضوع جنایت در دستور کار امیرحسین علیمردان بازپرس کشیک قتل پایتخت قرار گرفت و تیم جنایی به همراه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران و همچنین تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی و تیم بررسی صحنه جرم از دادسرای جنایی تهران در محل وقوع قتل بالای سر جسد مقتول حاضر شدند و تحقیقات جنایی برای روشن شدن راز جنایت کلید خورد.

 

در همان گام ابتدایی تحقیقات مشخص شد که این جوان عباس شاه مرادی نام داشته که در بازار خرید و فروش ارز فعالیت می‌کرد.این جوان با صرافی‌های زیادی در ارتباط بود و در طول روز با آنها مراودات مالی داشت.به همین خاطر همیشه برای انتقال ارز به فروشنده‌ها یا خریداران با موتورسیکلت در سطح شهر تردد می‌کرد.مشاهدات و معاینات اولیه تیم تشخیص هویت نشان می‌داد که مقتول با اصابت چند گلوله از پای درآمده است.

 

بررسی دوربین‌های مداربسته 

با دستور بازپرس جنایی بعد از بررسی کامل صحنه جرم و ثبت آثار به جا مانده از جنایت، جسد به سردخانه پزشکی قانونی منتقل شد.در گام بعدی از تحقیقات جنایی دستور بازبینی دوربین‌های مدار بسته موجود در محل وقوع جنایت صادر شد. نتیجه بازبینی دوربین‌ها این بود که مشخص شد موتورسیکلتی با دو سرنشین به مقتول در کوچه خلوت نزدیک شده و او را با شلیک گلوله به قتل رساندند.

 

سپس از مهلکه گریختند.تلاش ماموران تیم جنایی برای یافتن ردی از عاملین قتل آغاز شد.بررسی دوربین‌های مداربسته در محل تردد مقتول طی روزهای گذشته حکایت از این داشت که دو موتورسوار او را تحت نظر داشته و کمین کرده بودند تا در فرصت مناسب نقشه جنایت خود را عملی کنند. احتمالا آنها می‌دانستند که بیشتر اوقات مقتول با مقادیر زیادی دلار در سطح شهر تردد می‌کند به همین جهت اقدام به تعقیب او کرده بودند.

 

کشف ۶۲ هزار دلار از مقتول 

در حالی که در ابتدا فرضیه وقوع قتل با انگیزه سرقت رقم خورده بود،اما کشف مقدار زیادی دلار از داخل لباس‌های مقتول نشان داد که احتمالا قتل با انگیزه انتقامگیری رقم خورده باشد.چرا که قاتلین اقدام به سرقت دلارها نکرده بودند، البته این احتمال هم وجود دارد که آنها متوجه سررسیدن رهگذری شده و در اجرای مرحله دوم نقشه خود یعنی سرقت دلارها ناکام مانده باشند.

 

به این ترتیب با استعلام وضعیت مقتول در زمان وقوع قتل مشخص شد که او از یک صرافی مقدار 62 هزار دلار، 1400 یورو و 10 میلیون تراول 100 هزار تومانی تحویل گرفته بود تا به دست چند مشتری برساند.اما پیش از اینکه موفق به ملاقات مشتری‌ها شود توسط افراد ناشناس هدف اصابت گلوله قرار گرفته و از پای درآمده بود.

 

بنابراین گزارش در حالی که اظهار نظر قطعی در مورد انگیزه جنایتکاران تا زمان دستگیری آنها امکان‌پذیر نیست، تلاش کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران برای یافتن ردی از متهمان در دستور کارشان قرار دارد.رسیدگی به این پرونده در شعبه دهم دادسرای جنایی تهران در جریان است.

 

کدخبر: ۵۵۴۸۳۲
تاریخ خبر:
ارسال نظر