کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۷۰۹
تاریخ خبر:

دعوت عجیب به شرکت در انتخابات؛ حتی اگر مثل سگ مریض شدید باز رای بدهید

دعوت عجیب به شرکت در انتخابات؛ حتی اگر مثل سگ مریض شدید باز رای بدهید

ترامپ می گوید: «حتی اگر رای‌ بدهید و سپس بمیرید، ارزشش را دارد که در آن شرکت کنید!»

انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه امروز – دوشنبه – در ایالت آیووا برگزار می‌شود و «دونالد ترامپ» چهره پیشتاز این حزب در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا، حامیانش در این ایالت را تشویق کرده تا به هر قیمتی که شده امشب در میعادگاه‌های انتخاباتی شرکت کنند.

در حال حاضر دمای هوا در ایالت آیووا به منفی ۲۵ درجه رسیده است و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با اشاره به هوای سرد این ایالت به شوخی به حامیانش گفت: «حتی اگر رای‌ بدهید و سپس بمیرد، ارزشش را دارد که در آن شرکت کنید!»

طبق گزارش پایگاه خبری هیل، سرمای هوا در ایالت آیووا به قدری شدید است که طی چند روز گذشته دونالد ترامپ مجبور شد سه تا از چهار رویداد حضوری خود را به دلیل برودت هوا، سرما و بارش برف لغو کند. گفته شده است که امروز در بخش‌هایی از این ایالت، دمای هوا حتی به منفی ۴۰ درجه می‌رسد.

او در تجمعی در روز یکشنبه گفت: شما نمی‌توانید در منزل بنشینید. حتی اگر مثل سگ مریض بشوید، باید بگویید که عزیزم، من می‌توانم و موفق می‌شوم! حتی اگر رای بدهید و سپس بمیرد، یادتان باشد که ارزشش را دارد!

وی افزود: اگر می‌خواهید آمریکا را از دست جو بایدنِ فاسد نجات دهید، باید در قدم اول رای بدهید.

انتظار می‌رود که طی امشب وضعیت سردی هوا در آیووا رو به وخامت پیش برود اما تحلیلگران سیاسی مطمئن نیستند که شرایط سردی هوا تا چه اندازه بر روی نتایج انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا تاثیر خواهد گذاشت.

دونالد ترامپ تاکنون چهره پیشتاز حزب جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ است و طبق تازه‌ترین نظرسنجی در دِموین، مرکز ایالت آیووا، ۴۸ درصد از ترامپ، ۲۰ درصد از «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و ۱۶ درصد از «ران دی‌سانتیس» فرماندار ایالت فلوریدا حمایت می‌کنند.

 

منبع: ايسنا
کدخبر: ۵۵۲۷۰۹
تاریخ خبر:
ارسال نظر