کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۵۹۵۵
تاریخ خبر:

کنایه مهاجری به رئیس کل بانک مرکزی

کنایه مهاجری به رئیس کل بانک مرکزی

فعال سیاسی اصولگرا در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس بانک مرکزی در مورد قیمت ارز: نکند با بعضی فارغ التحصیلان دانشگاه امام‌صادق همنشین شده‌اید و مثل آن‌ها حرف‌های نامربوط می‌گویید؟

به تازگی ویدیویی از محمدرضا فرزین، رئیس بانک مرکزی منتشر شده است که در جواب به سوال خبرنگار که پرسیده بود «یکی از مهمترین انتقاداتی که به بانک مرکزی می‌شود در خصوص مدیریت بازار ارز است» گفت: دلار در مرکز مبادله ۴۱ هزار تومان است و نزدیک به ۷۰ میلیارد دلار ارز به قیمت ۴۰ هزار تومان داریم که با آن تمام نیازهای وارداتی کشور را تامین کرده‌ایم. این نرخی که در کانال‌ها منتشر می‌شود، نرخی نیست که با آن کالایی وارد شود.

او در جواب به سوال خبرنگار که پرسیده بود پس چرا خیلی از کالا‌ها قیمتشان را با همان نرخ کانال‌های تلگرامی تعیین می‌کنند، گفت: خب این وظیفه شماست که به عنوان یک رسانه اطلاع‌رسانی کنید که کالاهایی که وارد می‌شوند با همان ارز ۷۰ میلیارد دلاری هستند نه با نرخ تلگرامی!

حال محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا، در واکنش به این صحبت‌های رئیس بانک مرکزی، در یادداشتی نوشت:

جناب آقای فرزین رئیس کل محترم بانک مرکزی

سلام علیکم

اگر هفته آینده سر کلاس دانشکده رفتید، این ویدیو را برای دانشجویان ترم۲یا۳ پخش کنید و نظرشان را بپرسید.

حدس من این است که خواهند گفت:استاد! انگار روزه خیلی به شما فشار آورده بوده و حرف‌هایی زده‌اید که در قوطی هیچ عطاری پیدا نمی‌شود. شاید هم بگویند استاد! خبرنگار تلویزیون را سر کار گذاشته بودید؟ یا بگویند استاد! دوربین صداوسیما را دیدید و جوگیر شدید؟!

جناب آقای فرزین! تا حالا اگر خرده امیدی به سیاست‌های پولی شما در بانک مرکزی بود، این امید را هم با حرف‌های این ویدیو بر باد دادید.

نکند با بعضی فارغ التحصیلان رشته اقتصاد دانشگاه امام‌صادق همنشین شده‌اید و کمال همنشین در شما اثر کرده و مثل آن‌ها حرف‌های نامربوط می‌گویید؟

 

منبع: خبر آنلاین
کدخبر: ۵۵۵۹۵۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر