کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۲۰۸۳
تاریخ خبر:

بچه‌های آسمان

بچه‌های آسمان

ماجرای پسرک سختکوش مشهدی که برای خواهر‌ کوچکش گوشی موبایل خرید .

روزنامه هفت صبح| -«ششصد، هفتصد، این هم هشتصد تومن» -«فروش گوشی کارکرده از برند... مبارک مشتری عزیزمون که با جوراب فروختن تونسته یه گوشی کوچیک برای خواهرش بخره. این هم کل پولی بوده که کار کرده»؛

 

این چند جمله ساده مربوط به ویدئوی کوتاهی است که چهار روز پیش در صفحه اینستاگرام یکی از فروشگاه‌های موبایل مشهد منتشر شد؛ ویدئویی از لحظه خرید گوشی کارکرده توسط پسری دستفروش برای خواهرش که بالاخره متوجه می‌شویم نامش محمدرضاست و کارش فروش جوراب است و از سه سال پیش  هزینه‌های خانه را خودش از همین راه تامین می‌کند. 

 

محمدرضا با فروختن جوراب در خیابان، حدود هشتصد هزار تومان پس‌انداز کرده بود تا برای خواهر کوچکترش گوشی موبایل بخرد. ویدئوی لحظات کوتاه خوشحالی محمدرضا و خواهرش بابت خرید یک گوشی ساده هنوز هم دست‌به‌دست می‌چرخد و از یوتیوب هم سر درآورد.

 

داستانی که انگار نسخه دیگری از فیلم بچه‌های آسمان است. همان تعصب و رنج برادر بزرگ‌تر برای برآورده کردن آرزوی خواهر کوچکش که در فیلم یک کفش کتانی بود و در این ماجرا یک گوشی ارزان‌قیمت موبایل است. 

 

این ویدئو 40 هزار لایک گرفت و به سرعت هم در پیج‌های دیگر بازنشر شد، اما ماجرا همین‌جا به پایان نرسید و تازه موج انتقاد و تعریف و پیشنهاد در کامنت‌ها آغاز شد. به غیر از تعریف کاربران از رفتار محمدرضا، بخش زیادی از واکنش‌ها هم مربوط به انتقاد از رفتار فروشگاه بود. کاربران زیادی پرسیده بودند که چرا از این پسر کوچک هزینه دریافت شده و فروشگاه حاضر نشده آن را رایگان به او بسپرد؟ یا اینکه چرا بدون اجازه از او فیلمبرداری شده؟

 

بازخوردها فراتر از چیزی بود که فروشنده گوشی تصور می‌کرد و نحوه مواجهه کاربران با این ویدئو هم متفاوت بود؛ از درخواست برای اعلام شماره کارت، تلفن و نشانی پیج اینستاگرام محمدرضا شروع شد و تا درخواست برای معرفی او به آژانس مدلینگ ادامه داشت (محمدرضا صورت دلپذیری دارد). البته کاربرانی هم بودند که مصرانه اعتقاد داشتند تمام این ماجرا فیک است! 

 

همین بازخوردها باعث شد صاحبان فروشگاه موبایل دوباره ویدئویی از او منتشر کنند تا ثابت شود نه‌تنها فیلم اول با رضایت خودش ضبط شده، حتی علاقه‌ای هم به دلسوزی ندارد و خرید گوشی با درآمد خودش برایش لذتبخش‌تر بود.

 

فروشنده مشهدی مجبور شد به سیل منتقدانش توضیح دهد که « ما تا جایی که در توانمون بود به این پسربچه که مثل رفیق خودم می‌مونه کمک کردیم. توی این هوای سرد دنبال گوشی برای خواهرش بود و هیچکس بهشون گوشی نمی‌داد. من برای کار خیر گوشی را با قیمتی که خودم خریدم، دادم و ضرر زیادی کردم.

 

شماهایی که قضاوت می‌کنید و می‌گید چرا پولشو پس نداده؟ لطفا خودتون را بذارید جای ما. با این بازار خراب ما هم داریم خرجی در میاریم... پس لطفا ما رو قضاوت نکنید. این فیلم با رضایت قلبی خود محمدرضا گذاشته شده» واکنش‌ها به همین کامنت‌ها محدود نشد و حتی کاربران ایرانی از انگلیس هم با این فروشگاه تماس گرفتند تا به محمدرضا کمک کنند.

 

در ویدئوی بعدی، محمدرضا در کنار فروشنده موبایل ایستاده تا این بار خودش توضیح دهد که چرا هزینه گوشی را پرداخت کرده و فیلمبرداری هم با رضایت خودش انجام شده است. او رو به دوربین می‌ایستد و می‌گوید: «سلام. ارادت. من با رضایت خودم این پول رو دادم، با زحمتی که کشیدم، لذتش بیشتر از اینه که کسی بخواد به من کمک کند.»

 

بخش زیادی از 28 هزار کامنتی که پای این پست گذاشته شد، در حمایت از محمدرضا بود و کل این ماجرا آن‌قدر بازخورد داشت که پوتک، خواننده رپ فارسی ساکن کانادا، هم از او حمایت کرد. فروشگاه موبایل تصویری از تماس تصویری پوتک با محمدرضا منتشر کرد و نوشت: خبرهای خوبی در راه است.

 

 خبر خوش فروشگاه هم این بود: قرار است در روزهای آینده برای محمدرضا یک پیج اینستاگرام به راه بیفتد تا کمک‌ها مستقیم به دست خودش برسد. 

 

کدخبر: ۵۵۲۰۸۳
تاریخ خبر:
ارسال نظر