کاربر گرامی

برای استفاده از محتوای اختصاصی و ویدئو ها باید در وب سایت هفت صبح ثبت نام نمایید

با ثبت نام و خرید اشتراک به نسخه PDF روزنامه، مطالب و ویدئو‌های اختصاصی و تمامی امکانات دسترسی خواهید داشت.

کدخبر: ۵۵۱۱۸۵
تاریخ خبر:

آخرین وضعیت پرونده فوت یک نوزاد در بیمارستان مفید

آخرین وضعیت پرونده فوت یک نوزاد در بیمارستان مفید

رئیس سازمان نظام پزشکی وعده پیگیری پرونده فوت نوزاد شش ماهه در بیمارستان مفید را داد.

تسنیم نوشت: محمد رئیس‌زاده امروز در حاشیه دومین رویداد آموزشی سازمان نطام پزشکی کشور درباره پرونده فوت یک نوزاد ۶ ماهه در بیمارستان مفید اظهار کرد: فوت یک نوزاد شش ماهه برای ما به عنوان جامعه پزشکی بسیار دردناک است؛ اگر قصور و تاخیری در ارائه خدمات به این نوزاد انجام شده باشد، اصلاً قابل قبول نیست اما پرونده‌های پزشکی باید در مراجع تخصصی بررسی شود.

وی افزود: با مقصران احتمالی باید برخورد صورت بگیرد و هیچ‌کس از قصور احتمالی پزشکان و کادر درمان، دفاع نمی‌کند. برخورد با این پرونده‌ها باید خردمندانه و تخصصی باشد. بیمارستان مفید یکی از بیمارستان‌های بسیار پرمراجعه است و همکاران ما مجاهدانه در این بیمارستان در حال ارائه خدمت هستند.

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: در صورت اثبات قصور، به طور جدی با این افراد برخورد خواهد شد و در کمیته‌های تخصصی پزشکی قانونی و نظام پزشکی، موارد پرونده با دقت بررسی می‌شود و عمدتاً نیز حفظ منافع بیماران در اولویت قرار دارد.

رئیس‌زاده در پاسخ به این سؤال که سازمان نظام پزشکی چه بررسی درباره علل فوت این نوزاد و تاخیر احتمالی کادر درمان در رسیدگی به او انجام داده است؟ بیان کرد: پرونده به نظام پزشکی ارجاع نشده و در اقدام اولیه به سازمان پزشکی قانونی ارجاع داده شده است و ما به طور کامل در جریان پرونده هستیم اما باید در ابتدا مراجع تخصصی نظر بدهند. به طور کلی می‌توان گفت که اگر تاخیری در رسیدگی به نوزاد صورت گرفته برخورد متناسب باید صورت پذیرد.

کدخبر: ۵۵۱۱۸۵
تاریخ خبر:
ارسال نظر