ژاپن با کمبود شدید چیپس مواجه است!

دیدنی‌ها

کمبود «چیپس سیب‌زمینی» در ژاپن، بهای این خوراکی را ۶ برابر کرده است.به گزارش العالم، کمبود چیپس سیب‌زمینی در ژاپن، قفسه‌های فروشگاه‌ها را خالی کرده و بهای این خوراکی را افزایش داده است.
شرکت ژاپنی تولید چیپس «کالبی» هفته گذشته هشدار داد پس از نابودی محصول سیب‌زمینی امسال بر اثر توفان‌هایی که هوکایدو – بزرگترین منطقه تولید چیپس ژاپن — را درنوردید، به طور موقت تولید ۱۵ برند معروف چیپس خود را متوقف می‌کند.

این هشدار، مشتریان را برای خرید بسته‌های باقیمانده چیپس سیب‌زمینی، به فروشگاه‌های ژاپن سرازیر کرد و پس از آن، تصاویر قفسه‌های خالی چیپس در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد.

کالبی اعلام کرد واردات سیب‌زمینی را از آمریکا برای تداوم تولید برندهای باقیمانده خود آغاز کرده است؛ اما قوانین ژاپن، محدودیت‌هایی بر حجم سیب‌زمینی وارداتی که در تولید محصولات این کشور از آن استفاده می‌شود، وضع کرده است.

«کویکیا،» رقیب کوچک‌تر کالبی نیز اعلام کرده است تولید برخی از برندهای چیپس خود را متوقف می‌کند.

به گزارش بلومبرگ، بسته‌های چیپس که به طور معمول حدود ۲۰۰ ین (۱٫۸۴ دلار) به فروش می‌رسد، هم‌اکنون به بهای بیش از ۱۲۵۰ ین (۱۲ دلار) در حراج‌های اینترنتی عرضه می‌شود. مشخص نیست توقف تولید برندهای چیپس سیب‌زمینی در ژاپن تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

بازدید اپلیکیشن 108 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.