پرچم سیاه داعش به ایتالیا رسید

جهان

پرچم سیاه داعش برای نخستین بار در ایتالیا در داخل خانه یک مرد تونسی مقیم این کشور کشف و توقیف شد.

به گزارش ایرنا’، پلیس ضد تروریسم ایتالیا در منزل فردی به نام ‘حمیدی صابر’ ۳۴ ساله تبعه تونس مقیم ‘چامپینو’ در حومه شهر رم پرچم سیاه متعلق به داعش را کشف و ضبط کرد.

به عقیده بازرسان، فرد دستگیر شده وابسته به ‘انصار الشریعه’ است گروهی تروریستی که از سال ۲۰۱۱ در تونس و لیبی فعال است و از سوی دولت تونس ، امریکا، امارات و انگلیس نیز تروریست افراطی محسوب می شود.

تحقیقات پلیس نشان داد که فرد مظنون که پیشتر به جرم حمل سلاح گرم دستگیر و به ۳ سال و ۸ ماه حبس محکوم شده بود، در زندان نیز به جذب نیرو برای این گروه تروریستی می پردازد.

برروی پرچم سیاهی که توسط پلیس ایتالیا در منزل وی کشف شد، نام و نماد گروه تروریستی انصار الشریعه که در تونس و لیبی فعال است دیده می شود.

‘فرانکو گابریئلی’ رئیس پلیس ایتالیا اخیرا هشدار داده بود که داعش سرانجام به این کشور نیز ضربه خواهد زد و ایتالیا متحمل پرداخت این هزینه خواهد شد.

رئیس پلیس ایتالیا گفت: تهدید داعش وجود دارد و سرانجام ایتالیا متحمل حملات تروریستی می شود ولی امیدواریم تا حد امکان محدود باشد. تحقیقات نشان داده است مظنونینی که به اتهام نزدیکی با داعش از کشور اخراج شده اند، واقعا در صدد برنامه ریزی برای انجام سوء قصد و کشتار در کشور ما بوده اند.

گابریئلی افزود: باید آگاه باشیم که امکان انجام سوء قصد های تروریستی در کشورمان بسیار زیاد است. آنها می توانند با استفاده از یک خودرو به سوی گروهی از افراد رفته و فاجعه بیافرینند و یا با اسلحه شلیک کنند. ما امروز شاهد تروریسمی هستیم که مانند گذشته نیست.

رئیس پلیس ایتالیا با اشاره به مسلمانان مهاجر مقیم ایتالیا گفت: امروز مساجد در ایتالیا اماکنی نگران کننده محسوب نمی شوند زیرا قابل کنترل هستند. جامعه اسلامی به تدریج در حال ایجاد گام هوشمندانه به سوی ادغام است.

بازدید اپلیکیشن 68 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید

توجه: برای ارسال کامنت باید ابتدا از طریق اپلیکیشن ۷صبح ثبت نام کرده باشید و سپس با اکانت ثبت شده به سایت وارد شوید.