همسریابی عجیب والدین چینی برای فرزندانشان

دیدنی‌ها

شاید بتوان گفت که یکی از عجیب‌ترین بازار‌های جهان در چین قرار دارد. هر شنبه و یکشنبه از آغاز ظهر تا ساعت پنج عصر والدین چینی در پارکی در شانگ‌های چین جمع می‌شوند تا برای فرزندان خود همسر انتخاب کنند. این انتخاب براساس اطلاعاتی است که متقاضیان بر روی برگه‌هایی نوشته و بر دیوار آویخته اند.

به گزارش تابناک،عمر، قد، شغل، درآمد، سطح تحصیلات، خانواده و ماه تولد از جمله مهمترین اطلاعات نوشته شده بر روی برگه‌ها است. این والدین پس از بررسی اطلاعات روی برگه در صورت پذیرش چند ساعتی را با فرد مورد نظر می‌گذرانند؛ با او قدم می‌زنند و صحبت می‌کنند؛ اگر ایده آل‌های خود را در متقاضی یافتند، در این حالت وارد مرحله‌ی سوم می‌شوند و شرایط ملاقات فرزند خود را با او فراهم می‌کنند.

والدین چینی در بازار عجیب شانگ‌های چه می‌کنند؟

والدین چینی که با این روش برای فرزندان خود همسر انتخاب می‌کنند بر این باورند که بچه هایشان سرشان شلوغ است و برخی دیگر هم می‌گویند که فرزندانشان مهارت‌های اجتماعی لازم برای انتخاب همسر را ندارند. هزینه‌ی آگهی دادن توسط واسطه‌ها سه دلار تقریباً برای پنج ماه است و واسطه در صورتی که شماره تلفن شریک احتمالی زندگی را از او بخواهند ۱۶ دلار از آن‌ها خواهد گرفت.

بازدید اپلیکیشن 147 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید