هشدار دادستان تهران به شرکت اسنپ

اجتماعی

جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در دوازدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران به مدیرعامل اسنپ هشدار داد. او با اشاره به پرونده‌ای که طی چند روز اخیر در دادسرای جنایی تهران مفتوح شده می‌گوید: موضوع این پرونده شکایت زنی از یک راننده اسنپ دائر بر تعرض جنسی است.

در این پرونده خانمی ۳۱ ساله که به تازگی عمل جراحی نموده و دوره نقاهت را می‌گذرانده، به دادسرای جنایی اعلام می‌کند که از طریق نرم افزار اسنپ درخواست خودرو نموده بود تا وی را از شرق تهران به فرودگاه برساند و شرکت اسنپ مردی ۳۰ ساله را به عنوان راننده معرفی کرده بود که متاسفانه راننده، شاکیه را به تپه‌های یکی از مناطق تهران برده و به وی تعرض نموده است.

دادستان تهران در خصوص اقدامات دادستانی در رسیدگی به این پرونده اظهار داشت: مقرر گردید سرپرست دادسرای جنایی مدیر اسنپ را احضار کند چرا که آژانس‌ها مجوز دارند و تحت نظارت اتحادیه مربوطه هستند، اما در خصوص اسنپ چنین نظارتی وجود ندارد.

جعفری دولت‌آبادی با اشاره به یک نمونه آگهی تبلیغاتی که در صفحه ۱۵ روزنامه شرق در تاریخ چهارشنبه دوازدهم مهر ماه سال جاری چاپ شده و در مصاحبه با فردی به عنوان مدیر ارشد بازاریابی اسنپ، مطالب غیرواقعی ادعا شده، اظهار داشت: نامبرده در مطلبی تحت عنوان «ناکجا میری»، اظهار داشته است «اسنپ رانندگان را غافلگیر نمی‌کند هلی‌کوپتری که فرد را به دل طبیعت می‌برد، او را به یک وعده غذای گرم میهمان می‌کند و با اجرای زنده موسیقی از سوی یک گروه معروف داخلی خود رو، تنها اتفاقاتی نیستند که در کمپین «ناکجا میری» رقم خورده است و برنامه‌های غافلگیر کننده این کمپین در آینده رو به فزونی خواهد بود و مخاطبان اسنپ هیجان بیشتری را تجربه خواهند کرد….»

دادستان تهران از دستگاه‌های ذی‌ربط خواست مجوز مربوط به فعالیت اسنپ در حوزه حمل و نقل را بررسی و در مورد مستندات و مدارک فعالیت آن توضیح دهند. وی افزود: اسنپ می‌تواند یک ابتکار در دنیای حمل و نقل باشد و حسب اعلام مدیر اسنپ، این تشکیلات دارای ۱۵۰ هزار راننده صرفاً در بخش حمل و نقل شهری است.

**** هشدار دادستان تهران به مدیر اسنپ

دادستان تهران با هشدار به مدیر اسنپ اعلام کرد: قرار نبود با این گونه تبلیغات فریبنده مردم را اغوا کنید، شما چگونه با هلی‌کوپتر مردم را به دل طبیعت می‌برید و موسیقی زنده پخش می‌کنید؟ لذا به مدیر اسنپ هشدار داده می‌شود تا مواظب باشد که فعالیت‌های این شرکت، محملی برای ایجاد ناامنی و ارتکاب جرایم نشود. قرار بر این بود که به مردم خدمت ارائه شود نه این که راننده اسنپ، زنی را به تپه‌ها ببرد و به او تجاوز کند و آن گاه با تبلیغات فریبنده و غیرواقعی اسنپ را بزرگ جلوه دهید.

بازدید اپلیکیشن 439 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

 1. متن خبر یه جوریه که انگار با اسنپ پدر کشتگی داره
  وگرنه تو همه جا آدم خوب و بد هست.
  من از این اتفاق واقعا نگران هستم
  امیدوارم راننده متخلف به اشد مجازات برسه
  ولی این مورد چیزی از خدمات اسنپ و تاپسی و کارپینو کم نمیکنه

 2. خدمات شرکتهایی مثل اسنپ و تپ سی حمل و نقل درون شهری را رقابتی کرد که این ارزشمند است و نباید شرکتهایی از این دست سهل انگاری کنند تا این جنایت ها پیش بیاید و مردم و نهادهای قانونی به آنها اقبالی نشان ندهند.
  در این قضیه قوانین بکارگیری راننده خوب رعایت نشده است. اسنپ باید رانندگانی را بخدمت بگیرد که کارت ماشین و بیمه بنام خودشان باشد. از آنان تست اعتیاد و سوء پیشینه بگیرد. حتی سوابق تخلفات رانندگی را بگیرد. سوابق سلامت بیماریهای روانی و ….
  نهادی که می خواهد متولی یک چنین خدمتی باشد که جان و ناموس مردم دستش باشد باید بیش از اینها در بکارگیری راننده دقت کند.

 3. کلا ما با مدرنیته مشکل داریم هیچوقت هم نمی خوایم همگام بشیم باهاش تا درستش کنیم یا همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم. یه سری قوانین بذاریم که ایرانیزه بشه. مستقیم می ریم برای از ریشه زدن. تلگرام میشه ابزار جاسوسی ماهواره میشه صور اسرافیل . آنقدر مقاومت میکنیم تا سوار بشه به زور.
  تاکسیها خدا رو شکر موقع بارندگی و شلوغی دنبال خون پدرشون میگردن از مسافرها. آژانسی ها هم که درصد بالا میگیرن حالا یه چندتا اپلیکیشن اومدن که نمی ذارن که اینها هرکاری دلشون بخواد بکنند . حالا باید اسنپ یا هر کدوم برای استخدام یه خورده سخت بگیره. در ضمن اسنپ اعلام کرده اون راننده اخراج شده بوده و با مدارک دیگه استخدام شده. یعنی عکس راننده فرق داشته اون خانوم دقت نکرده. یه جورایی مقصر هم هست .

 4. همینکه دوباره تونسته با گواهینامه دیگه ای وارد اسنپ بشه یعنی یه جای قانون جذب راننده توسط اسنپ می لنگه. این بد عادتیه تو ایران که جایی که میتونیم با یه کم تلاش و دقت جلو خلاف رو بگیریم نمی گیریم و وقتی اتفاق میفته میگیم قربانی باید دقت می کرد.

پاسخ دهید