امروز و فردا اوضاع در کل مملکت به هم می‌ریزد

اجتماعی

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم به بارش‌ها در بیشتر استان‌ها، اعلام کرد در غالب مناطق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

*** آسمان تهران، فردا (۲ اردیبهشت) ابری همراه با وزش باد در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۱ و ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین برای آسمان پایتخت در روز دوشنبه (۳ اردیبهشت) هوای ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و در پاره‌ای نقاط تگرگ پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز دوشنبه ۱۸ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

*** شدت بارش امروز در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی در گیلان خواهد بود.فردا ( ۲ اردیبهشت) این شرایط در این مناطق تداوم خواهد داشت و در بخش‌هایی از استان‌های واقع در شرق، جنوب شرق، جنوب، کرمان و یزد بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

*** شدت بارش فردا (۲ اردیبهشت) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین و بخش‌هایی از استان‌های البرز و تهران خواهد بود.

*** امروز و فردا به سبب نفوذ جریانات شمالی تشدید بارش در استان‌های ساحلی خزر و کاهش دما در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز مرکزی رخ خواهد داد که این کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل به پنج تا هشت درجه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

*** بارش طی امروز و فردا (۱ و ۲ اردیبهشت) در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.طی امروز و فردا در غالب مناطق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت می‌تواند در برخی نقاط جنوب غرب سبب گرد و خاک و کاهش دید افقی شود. دریای خزر امروز (۱ اردیبهشت) و خلیج فارس و تنگه هرمز فردا و پس فردا (۲ و ۳ اردیبهشت) مواج خواهند بود.

بازدید اپلیکیشن 486 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید