ادعای دانشمندان درباره اثر محلول ید بر ویروس کرونا

سلامت و زندگی
ادعای دانشمندان درباره اثر محلول ید بر ویروس کرونا

طبق تحقیق جدید دانشمندان آمریکایی, شستشو بینی و دهان با محلول ید می‌تواند از شیوع ویروس به فرد جلوگیری کرده در ۱۵ ثانیه ویروس کرونا را غیرفعال کند!

بر اساس مطالعه جدید دانشمندان آمریکایی, شستن بینی و دهان با محلول “ید” از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرده و این ویروس را غیرفعال می‌کند!

پایگاه خبری “sciencetimes” در این باره نوشت: “محققان دانشکده پزشکی دانشگاه “کانتیکت” نمونه‌های ویروس کووید۱۹ را در برابر سه غلظت مختلف محلول ید (PVP-I) آزمایش کردند و ۱۵ ثانیه بعد این محلول ویروس را کاملاً غیرفعال کرده است.”

آنها کشف کردند که حتی غلظت ۰.۵ درصد از ید می‌تواند ویروس کرونا را غیرفعال کند.

طبق گفته دانشمندان این دانگشاه، شستشو بینی و دهان با محلول ید می‌تواند از شیوع ویروس به فرد جلوگیری کرده و با کاهش میزان ویروسی که به آن منتقل می‌شود، از موارد شدید ابتلا به این ویروس جلوگیری کند.

بینی دارای مقادیر زیادی گیرنده ACE-۲ است که ویروس از آن برای ورود و آلوده کردن میزبان خود استفاده می‌کند؛ به همین دلیل بسیاری از آزمایشات بالینی مطالعه خود را بر روی شستشوی بینی به عنوان راهی برای کنترل بیماری همه‌گیر کرونا متمرکز کرده‌اند که در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰۰۰ آمریکایی را به کام مرگ کشانده است.

طبق یک مطالعه قبلی، PVP-I (محلول ید) در غیرفعال کردن عوامل بیماری‌زای مرتبط با ویروس‌هایی مانند سندرم تنفسی حاد شدید (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) موثر است.

مطالعه جدید منتشر شده در مجله “JAMA Otolaryngology-Head and Neck Surgery” از طریق آزمایش نمونه‌های ویروس در برابر محلول‌های ید که در سه غلظت ۰.۵, ۱.۲۵ و ۲.۵ رقیق شده‌اند, صورت گرفته است؛ سپس غلظت PVP-I با محلول ۷۰ درصد اتانول مقایسه شد و واکنش‌ها را برای ۱۵ و ۳۰ ثانیه مشاهده کرد.

طبق مشاهدات آنها، ضدعفونی‌کننده‌های ید، ویروس را فقط در ۱۵ ثانیه کاملاً غیرفعال کردند حتی با کمترین غلظت ۰.۵ درصد؛ در مقابل، الکل اتانول به طور همزمان نتایج یکسانی را ارائه نداده است.

این مطالعه نشان می‌دهد که ۱۵ ثانیه برای غیرفعال سازی ویروس با استفاده از محلول ید کافی است؛ اگر برای شستشوی داخل بینی از ضد عفونی‌کننده بینی PVP-I استفاده شود، می‌تواند خطر انتقال ویروس از طریق قطرات و انتشار آئروسل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

بازدید اپلیکیشن 131 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

هنگام خشم همسرتان هرگز این ۹ کار را نکنید هنگام خشم همسرتان هرگز این ۹ کار را نکنید
سلامت و زندگی
رایج‌ترین رفتارهای اشتباه بعضی زن و شوهرها در زمان عصبانی شدن طرف مقابل را بشناسید. به گزارش ایسنا«دعوا و مشاجره در زندگی یک زوج امری طبیعی است اما مهم‌تر چگونگی مدیریت آن توسط دو طرف ماجراست. در ادامه به رایج‌ترین رفتارهای اشتباه بعضی زن و شوهرها در زمان عصبانی شدن…...
محدودیت‌های جدید برای مقابله با کرونا درراه است محدودیت‌های جدید برای مقابله با کرونا درراه است
اجتماعی
علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بر لزوم اتخاذ تصمیمات جدیدتر برای مقابله با کرونا و اعمال محدودیت بیشتر در تهران تاکید کرد....
پیشنهاد هفت ماده‌ای برای کاهش سرعت کرونا پیشنهاد هفت ماده‌ای برای کاهش سرعت کرونا
سلامت و زندگی
رسیدیم به ۷۰۰ مرگ در روز برای کنترل ترددها، نظارت بر زدن ماسک توسط افرادی که از خانه خارج می شوند، ممانعت از ورود افراد به پارک ها، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف و برخورد جدی با متخلفان ... نیاز به نیروی فراوان و مقتدر وجود دارد.…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید